Yeni Volvo XC40 İncelemesi

Volvo markasının yepyeni bir modeliyle sizleri buluşturuyoruz. Volvo, XC40 modeliyle otomobil dünyasına bir çok farklı özelliği de beraberinde getiriyor.

Öncelikle belirtmeniz gereken en önemli nokta, Volvo XC40 modelinde yepyeni bir fren sistemi mevcut ve bu sistem, hem yoldaki yayaları hem hayvanları hem de etraftaki araçları algılayabilme potansiyeline sahip. Ek olarak, cep telefonunuz yardımıyla aracı yönetebilme şansınız da bulunacak. Bunun gibi bir çok farklı özellikle otomobil dünyasına damga vuran Volvo XC40 modelinde, 2.0 motor yer almakta ve LED farları ile oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip olmaktadır.

 

Volvo xc40 iç tasarım

 

Son Model XC40 Boyutları
Bir üst model olan XC60’a göre biraz daha küçük boyutlara sahip olan Volvo XC40 modelinde, araç uzunluğu 4425 mm, yükskelik mesafesi 1652 mm ve genişliği 1862 mm olarak belirlenmiş.

Otomatik Dizel Volvo XC40 Motor Özellikleri
Volco XC40 motor sistemine kısaca bir göz atalım. Öncelikle aracın çift ve sıralı motordan ibaret olduğunu belirtmek gerekiyor. 4/16 silindir subap sayısı bulunan son model XC40’da motorun silindir hacmi ise, 1969 cc’dir. 100 kilometre hıza çıkma süresinin 7.9 saniye olduğu XC40 modelinde, maksimum hız kapasitesi ise, 210 kilometredir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir