Whatsapp’ta Video ve Resim Gönderme

WhatsApp, başka bir uygulamaya geçmeye veya konuşma pencerenizden ayrılmanıza gerek kalmadan, fotoğraflarınıza, videolarınıza ve sesli mesajlarınıza kişilere gönderebilmenizi sağlar.

Kullanıcılar ayrıca, platformda aldıkları herhangi bir medya dosyasını yönlendirme seçeneğine de sahiptir.

Bu makalede, WhatsApp uygulamasında medya dosyalarını nasıl paylaşacağınız konusunda sizlere bilgiler sunacağız. Kullandığınız platforma bağlı olarak (örn. IOS, Android veya Windows), uygulamada kullanılan işlem veya dilin biraz farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

WhatsApp’ta Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Gönderilir?
Fotoğraf dosyalarını ve video medya dosyalarını WhatsApp üzerinden gönderme süreci neredeyse aynıdır. Öncelikle fotoğraf çekmek için mesaj alanının yanında bulunan kamera simgesine dokunun:

Kamera ekranı açılacaktır. Fotoğraf çekmek için yuvarlak düğmeye dokunun:

Video kaydetmek için yuvarlak düğmeye basın ve basılı tutun. Göndermeden önce medyanızı gözden geçirme fırsatına sahip olacaksınız. İçeriğinizden memnunsanız, Gönder’i tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Whatsapp fotoğraf gönderme

 

WhatsApp’ta Fotoğrafınızı ve Videonuzu Paylaşın
Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan ataç düğmesine dokunun. Ardından galerinize erişmek için kamera simgesine dokunun:

Göndermek istediğiniz fotoğrafı (fotoğrafları) veya videoları seçin, ardından İleri seçeneğine tıklayın.

Artık medya mesajınıza metin ekleme seçeneğine sahip olacaksınız. (Birden fazla dosya seçilirse, metin son dosyayla gönderilir.) Bundan sonra yapacağınız tek işlem, mesajınızı girmek ve Gönder seçeneğine tıklamak olacaktır.

Yukarıda anlatılanları doğru bir şekilde yaptığınız zaman, Whatsapp uygulaması üzerinden istediğiniz gibi video veya resim gönderebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir