Toyota Elektrikli Otomobillere Yöneldi

Araç piyasasında dünya devi olan Toyota, elektrikli araç üretimi için kolları sıvadı.

Otomobil piyasasında devrim yaratacak adımları atmaya kararlı olan Toyota, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, geçtiğimiz dönemlerde Çin ülkesinde tanıtımını yaptığı elektrikli araçlara dahil olarak plug-in hibrit model olarak adlandırılan araçların üretimini de Çin’de yapacağını belirtti.

Hibrit otomobil üretimiyle rakiplerini bir adım geride bırakmanın hedefi içerisine giren Toyota, hibrit otomobillerine ek olarak, 10 adet elektrikli otomobil için büyük bir atak yaparak 2020 yılına kadar otomobil üretimini tamamlamak için gerekli tüm alt yapıyı oluşturan Toyota, Çin ülkesinde araç üretimi için batarya test merkezi de kuracak. Söz konusu tesiste, elektrikli otomobiller için batarya üretilecek ve bu batarya sayısının 200 bin adetin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

 

Elektrikli araç

 

Toyota: Karbondioksite Hayır
Hava kalitesi, enerjilerde çeşitlilik ve karbondioksitin hayattan çıkarılması adına büyük başarılara imza atmayı hedefleyen Toyota markası, yeni araçlarında 0 emisyon amacıyla yola çıkarak, önümüzdeki 30 yılın sonunda emisyon oranını 2010 yılına göre %90 oranında düşürmeyi hedeflemektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir