Nokia Telefonu Sıfırlama

Nokia telefonunuz önemli derecede yavaşlamışsa veya düzgün çalışmıyorsa, bir sıfırlamaya geçmek gerekli olabilir. Sıfırlama, telefonunuzun anormal çalışmasına neden olabilecek tüm verileri veya hataları temizleyerek cihazınızın kontrolünü ele geçirmenizi sağlar.

Bu makale, Nokia cihazınızın işlevselliğini artırmak için kullanabileceğiniz bazı basit çözümleri tanıtacaktır. Ayrıca, telefonunuzu sıfırlama adımları boyunca size yol gösterecektir.

Nokia’yı Fabrika Ayarlarına Geri Yükle

Cihazınızın düzgün çalışmadığını açıklayan bir takım nedenler vardır. En yaygın sorunlar dahili belleğiniz dolduğunda veya Micro SD harici belleğinizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız ortaya çıkar. Bunun olabileceğine inanıyorsanız, gereksiz dosyaları telefonunuzdan (kısa mesajlar, fotoğraflar vb. dahil) silmenizi öneririz. Telefonunuz süpürmeyi takiben düzgün bir şekilde çalışıyorsa, sıfırlama gerekli olmayabilir.

Sorun tam bir bellekten kaynaklanmıyorsa, sıfırlama işlemine devam etmenizi öneririz. Telefonunuzu sıfırladığınız zaman, her şeyin orijinal fabrika ayarlarına geri döndürüleceğini lütfen unutmayın. Tüm veriler kaybolacak. Yeniden başlatma işlemine geçmeden önce tüm verilerinizin yedeğini almanızı kesinlikle öneririz.

 

nokia telefon resetleme

 

Yumuşak Sıfırlama Nokia Telefon

Yumuşak bir sıfırlama, bekleyen tüm görevleri ve hataları temizler.

Yumuşak sıfırlama işlemine geçmek için, klavyeye * # 7380 # yazın.

Bu işlev, neredeyse tüm Nokia cep telefonlarında çalışmalıdır.

Sert Sıfırlama Nokia Telefon

Yumuşak sıfırlama işlemi telefonunuzu düzgün bir çalışma işlevine getirmezse, sert sıfırlama işlemine başlamanız gerekebilir. Sert sıfırlama işleminin, telefonunuzdaki tüm verilerin silinmeyeceğini unutmayın. Devam etmeden önce telefonunuzdaki önemli bilgileri yedeklemenizi öneririz.

Sert sıfırlama yapmak için, klavyeye * # 7370 # kodunu girin ve onaylamak için Evet tuşuna basın.

Sert sıfırlama, açılmayacak bir telefonda da yapılabilir. On / Off + * + 3 tuşlarına aynı anda basarak bunu yapabilirsiniz.

Nokia N97’yi geri yükle

Bazı forumlar Nokia 97 telefonunuzu bir kilitlenme sonrasında biçimlendirmeden sorunsuz çalışmasını sağlayabileceğinizi bildirmiştir. Bunu yapmak için önce telefonunuzu kapatın ve telefonunuzu şarj cihazınıza bağlayın. Ekran aydınlandığında şarj cihazını çıkarın ve daha sonra kapanana kadar bekleyin.

Üzerindeki Güç düğmesini kullandıktan hemen sonra telefonunuzu açın.

Çalıştırırken titreşimden sonra şarj cihazınızı takın.

Nokia 5800 sıfırlama

Nokia 5800 model telefonunuzu sıfırlamak için, Yeşil + Kırmızı + Kamera + Açma / Kapama düğmelerini aynı anda basılı tutun.

Nokia N97 sıfırlama

Aynı anda Güç + Boşluk + sol ok + yukarı ok tuşlarına basarak Nokia N97 cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Nokia N8 sıfırlama

Cihazınızın ana menüsüne gidin> Ayarlar> Telefon> Telefon yönetimi. Ardından, Fabrika Ayarları> Verileri Sil ve Geri Yükle seçeneğine tıklayın.

Sert sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için telefonunuzu kapatın ve ses seviyesini aşağı doğru basılı tutun + Kamera + menü tuşlarını basılı tutun ve telefonunuz titreye girene kadar güç düğmesine basın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir