Lavanta Yağının Saça Faydaları

Lavanta yağı hoş bir çiçek kokusuna sahiptir ancak kokusunun yanısıra bir çok faydası da söz konusudur. Lavanta yağının saçların daha kalın ve hızlı büyümesine yardımcı olmak da dahil olmak üzere birçok yararı vardır.

Birçok insan saç dökülmesinde anormal bir kayıp olan alopesi olarak adlandırılan bir sorundan muzdariptir. Bu yaşlanma, dökülme, hastalık, genetik, hormonlar veya kemoterapi tedavilerine bağlı olabilir.

Saç kaybı hem erkekler hem de kadınlar tarafından çekilmektedir. Sahip olmak utanç verici bir durum olabilir. Genellikle saç ekimi oldukça pahalı olabilir ve peruklar ise çok sahte görünür. Saç oluşumunu iyileştirmeye yardımcı olmak için bu durumu doğal ürünlerle tedavi etmeye başlamak en iyisidir.

Lavanta yağı, saç köklerinin daha kalın ve daha hızlı büyümesi için saç köklerinin teşvik edilmesinde yararlı olan doğal bir kaynaktan gelir.

Yağın, saçı yumuşatmak ve bölünmüş uçların görünümünü azaltmak için doğal bir nemlendirici olarak kullanılması da dahil olmak üzere, güzellik ve sağlık bakımında çeşitli başka amaçlara sahip olduğunu da unutmamak gerekir.

 

Lavanta Yağının Saça Faydaları

 

 

Lavanta yağı saçın uzamasını nasıl sağlar?
Yüzyıllardır parfüm üretmekte kullanılan bir yağın da bazı iyileştirici özelliklere sahip olması şaşırtıcı görünebilir. Bir saç derisinde bulunan saç köklerinin sağlıklı saç büyümesi için belirli besin maddelerine ihtiyacı vardır. Fakat genellikle kafa derisi hormonlardan, yanlış şampuan veya çok fazla kirlilik gibi dış etkenlerden veya zayıf bir diyetten dolayı saçlarda bir takım dökülmeler ve yıpranmalar söz konusu olabilir.

Lavanta yağı saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve besin maddelerini içerir. Yağ, saçınızın üstünde oturmak yerine saçınızın köklerine nüfuz edebilecek kadar hafiftir.

Yağ ayrıca saçın foliküllerine dolaşımını uyararak çalışır. Sonunda saçlarınız eskisinden daha hızlı ve daha kalın bir şekilde uzar.

Lavanta yağı saç maskesi için gerekli malzemeler

Basit bir lavanta yağı tarifi yapmak için aşağıdaki malzemeleri ve malzemeleri bir araya getirin. Bu tarifdeki tüm esansiyel yağlar restoratif özelliklere sahiptir.

⦁ 4 damla lavanta esansiyel yağı
⦁ 2 damla biberiye yağı
⦁ 2 damla kekik yağı
⦁ 4 çay kaşığı. jojoba yağı – taşıyıcı yağ olarak kullanılır
⦁ Küçük kase ve metal kaşık


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir