Kavitasyon İle Bölgesel İncelme

Kavitasyon ile bölgesel incelme, vücutta bir türlü incelmeyen bölgeye yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek bölgedeki yağların yakılması şeklindeki tedavidir. Basit şekilde anlatmak gerekirse bu yöntemle yağlar yakılıp suyla absorbe edilerek vücut dışına atılır.

Anestisiz, ağrısız ve iz bırakmayan bir yöntem olup ideal kilosuna oluştuğu halde bir türlü bölgesel olarak zayıflamayan kişilerin başvurduğu yöntemdir. Kişinin kilo problemi yoktur; ancak örneğin bel çevresinde gitmeyen bir yağlanma vardır. Buradaki yağ depolarına dışarıdan ultrason uygulanarak yağlar aniden aldığı basınçla genleşir ve patlar. Patlama sonrası yağ su ile sıvılaşır ve lenf yolları ile vücut dışına atılır.

İşlem öncesi ve sonrası bol su içilmelidir. Bir seans ortalama dakika sürmekte olup kesinlikle bir ameliyat, bir operasyon değildir. Anestezi dahi uygulanmaksızın ağrısız bir şekilde yapılır. Kadınlar ve erkekler için uygulanan bir yöntemdir. Ancak uygulanacak kişinin genç ve sağlıklı bir birey olması gerekir.

Eğer devamlı bir rahatsızlığınız varsa mutlaka öncesinde kendi doktorunuza danışmalısınız. Mutlaka uzmanlar tarafından güvenilir bir merkezde uygulanmalıdır. Şimdiye kadar uzun vadede görülen bir yan etkisi olmamıştır. Etkili bir yöntem olmakla birlikte, dikkat edilmezse zaman içerisinde aynı bölgede yağlanma tekrarlanabilir.

Yaklaşık 6 seans süren tedavide her seansta 1,5-2 cm incelme olup seanslar sonunda 10 cm kadar incelme sağlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki bu yöntem fazla kiloları olan kimselerden ziyada ideal kilosunda olup bölgesel yağlanması olan kimseler için daha uygundur. Selülit tedavisinde de etkili bir yöntemdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir