IPhone ve Android’de WhatsApp Sohbetleri Nasıl Arşivlenir

WhatsApp uygulamasında kişileri etiketleme seçeneği, WhatsApp uygulamasında grup bildirimlerini veya grup sohbetlerini engellemiş olsa bile kullanıcılara bildirim gönderdiği için biraz tartışmalıdır.

Ancak, mesajınızın alıcılar tarafından fark edildiğinden emin olmak için gerekli olabilecek önemli mesajlar için bu özelliğin yararlı olabileceğini kabul edersiniz.

WhatsApp’taki kişileri etiketlemek gerçekten kolay, sadece klavyedeki “@” düğmesine dokunun ve bu dokunuş, WhatsApp grubunuzdaki üyelerin listesini getirecektir. Basitçe, WhatsApp grup mesajında ​​etiketlemek istediğiniz kişilerin isimlerine dokunun.

Örneğin, WhatsApp grubunuzda bulunan “Ali”yi etiketlemek istiyorsanız, adından önce “@” ifadesini ekleyin ve grup sohbetinde “@Ali mesajının ardından” olarak görünecektir. Benzer şekilde, WhatsApp mesajınızdaki etiketlemek istediğiniz kişilerin adlarını önce “@” karakterini yazarak aynı WhatsApp grup mesajında ​​birden fazla kişiyi etiketleyebilirsiniz.

İPhone’da WhatsApp grup mesajındaki kişileri etiketleme

1. iPhone telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın
2. WhatsApp’a girdikten sonra, üzerine dokunarak insanları etiketlemek istediğiniz grup sohbetini açın.
3. Grup mesajı ekranında, ekran klavyesini etkinleştirmek için mesaj penceresine dokunun. Klavye açıldıktan sonra, sayı ve karakter klavyesini etkinleştirmek için ”123” tuşuna dokunun.
4. Ardından, @ düğmesine dokunun ve bu, bu gruptaki kişilerin listesini getirir. basitçe, mesajda etiketlemek istediğiniz listedeki kişinin ismine dokunun.
Benzer şekilde, @ düğmesine basarak ve WhatsApp iletinizde etiketlemek istediğiniz listedeki kişinin adına dokunarak aynı iletide daha fazla kişiyi etiketleyebilirsiniz.
5. Etiketlenecek tüm kişileri seçtikten sonra, mesajınızı yazın ve gönder düğmesine dokunun.

WhatsApp şu anda bir grup sohbetinde 256 kişiye kadar destek veriyor ve bu kullanıcıların çoğunluğu için yeterli olmalı.

 

whatsapp etiketleme

 

Android Telefondaki WhatsApp grup mesajındaki kişileri etiketle

Android Telefondaki WhatsApp uygulamasında insanları etiketleme adımları, iPhone için yukarıda belirtilenle tamamen aynıdır, ancak arayüz biraz farklıdır.

1. Android telefon veya tabletinizde WhatsApp uygulamasını açın.
2. Ardından, insanları etiketlemek istediğiniz grup sohbetini açın.
3. Grup mesajı ekranında, ekran klavyesini etkinleştirmek için mesaj penceresine dokunun.
4. Ardından, @ düğmesine dokunun ve bu, bu gruptaki tüm kişilerin isimlerini getirir. Basitçe, mesajınızda etiketlemek istediğiniz kişinin adına dokunun.
Bir sonraki kişiyi etiketlemek için, @ düğmesine bir kez daha dokunun ve listedeki kişinin ismine dokunun. WhatsApp mesajınızdaki daha fazla kullanıcıyı etiketlemek için bu işleme devam edebilirsiniz.
5. Etiketlemek istediğiniz tüm kişileri seçtikten sonra, mesajınızı yazın ve gönder düğmesine dokunun.

Yukarıda belirtildiği gibi, WhatsApp’taki kişileriniz olduğunda, grup sohbetten bildirim almayı seçmiş olsalar bile, alıcılar mesajınız hakkında bildirim alacaklardır.

Not: WhatsApp uygulamasındaki etiket özelliği yalnızca grup sohbetlerinde çalışır ve bireysel sohbetlerde çalışmaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir