İnstagramda Hashtag Takip Etme

Hashtag’ler genellikle belirli bir konuyla ilgili içerik bulmak için kullanılır. Facebook, Twitter ve İnstagram’da aynı şekilde çalışırlar. Bir hashtag’e dokunursanız, size aynı hashtag’i kullanan herkese açık içeriği gösterir. Facebook ve Twitter’da, temel olarak bir arama aracıdırlar, ancak İnstagram üzerinde hashtag’leri kendi kendilerine bir hesap gibi takip edebilirsiniz. İnstagram’da hashtag’leri takip ettiğinizde, kendi ana sayfa feed alanında görünürler ve takip ettiğiniz hesaplardan neredeyse ayırt edilemezler.

 

instagram hashtag

 

İnstagram’da hashtag takip etme
Instagram’ı açın ve Ara sekmesine gidin. Takip etmek istediğiniz bir hashtag yazınız. Alternatif olarak, bir gönderideki bir hashtag’e dokunabilirsiniz ve sizi aynı ekrana götürecektir, ancak etiketiniz zaten seçilidir. Hash etiketini takip etmek için ”takip” düğmesine dokunun.

Bir hashtag’i izlemeye başladığınızda, İnstagram’daki bir kullanıcının söz konusu hashtag ile bir fotoğraf veya video yüklediğinde, ana sayfa feed alanında görünür. Bu yayınlara uygulayabileceğiniz, dünyadaki herhangi bir ülkeden olabilmeleri için herhangi bir filtre yoktur ve herhangi bir dilde olabilirler.

Bir hashtag’i takip etmekten vazgeçmek için, ana sayfanızdaki etiket sayfasının üst kısmındaki ”takip” düğmesine dokunmanız yeterlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir