İnstagramda DM Grubu Nasıl Kurulur?

İnstagram insanlarla doğrudan mesajlaşmanızı sağlar. Özel mesajları, sizi takip eden kullanıcılarla kolayca paylaşabilirsiniz. Hatta sizi takip etmeyen kullanıcılara mesaj istekleri gönderebilirsiniz.

Uygulama temelde iki kullanıcı birbirini takip ederse, yerleşik bir sohbet özelliğine sahiptir. DM ekranının açık bir grup seçeneği yoktur, ancak İnstagram’da bir DM grubu oluşturabilirsiniz.

İnstagram üzerinde bir DM grubu oluşturmanın iki yolu vardır;

Doğrudan Mesaj Ekranından DM Grubu Oluşturma 
İnstagram’ı açın ve sağ üstteki kağıt düzlemi simgesine dokunun. Bu sizi DM ekranına götürecektir. Burada “Grup Oluştur” seçeneği yoktur. Ancak, kullanıcı listesinden birden fazla kullanıcı seçerseniz, İnstagram otomatik olarak bir DM grubu oluşturacaktır. Bu ekran, birden çok kullanıcıya ayrı ayrı mesaj göndermenizi sağlar.

Sonrasında yapacağınız işlem, grubu adlandırmak ve bir metin veya fotoğraf mesajı göndermek olacaktır.

 

dm grubu oluşturma

 

İnstagram Hikayesi Üzerinden DM Grubu Oluşturma 
İnstagram, Snapchat gibi hikayeler oluşturmanızı sağlar. Snapchat hikayenizi, bireysel arkadaşlarınızla veya arkadaş gruplarınızla herkesle paylaşabilirsiniz. İnstagram’da aynı şekilde bunun bir kopyasıdır.

Sol üstteki kamera düğmesine dokunun. Bir fotoğraf çekin ve sağ alttaki ‘İleri’ düğmesine dokunun. Bu, sizi fotoğrafı göndermek istediğiniz kişiyi seçebileceğiniz gönderme ekranına götürecektir. Bu ekranın sağ üst tarafında bir “Grup Yarat” seçeneği vardır. Dokunun ve bir DM grubu oluşturun. Bu DM grubu Doğrudan Mesaj ekranında görünecektir.

Bu, DM ile hikaye ekranları arasındaki tek fark değildir. Gönderme hikayesi ekranından tekil kullanıcı seçerseniz, görüntüyü kullanıcılarla ayrı olarak paylaşma seçeneği size gerçekten sağlar. Doğrudan Mesajlar ekranının işaret ettiği, ancak aslında yapmadığı aynı şeydir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir