Facebook Yüz Tanıma Nasıl Kaldırılır?

Kişisel fotoğrafların en büyük koleksiyonuna ev sahipliği yapan Facebook, insanları tanımak için yüz tanıma özelliğini kullanır. Facebook, profil resimlerinin botların ve sahte profillerin ve sayfaların kullanılmasını engellemek için yüz tanıma özelliğini kullanan farklı bir güvenlik özelliğine sahiptir. Tek sorun, bu özelliğin belirli ülkelerde mevcut olmasıdır, ancak Facebook’a yüklediğiniz her fotoğrafta yüz tanıma kullanılır. Sosyal ağ, bir fotoğrafta etiketlemeniz gerekenleri kimler önerdiğini bilir.

Web’de Facebook Yüz Tanımayı Kapatma
Masaüstü tarayıcınızda Facebook’u ziyaret edin. Sağ üstteki küçük ok düğmesini tıklayın ve menüden Ayarlar’ı seçin. Alternatif olarak, Facebook’a giriş yaptığınızda ayarlar bölümüne giriş yapın.

Ayarlar ekranında, soldaki sekmelerden Yüz Tanıma’yı seçin. Yüz Tanıma altında Düzenle’yi tıklayın ve açılır menüden Facebook yüz tanımayı kapatmak için ‘Hayır’ seçeneğini seçin.

 

facebook yüz tanımayı kapatma

 

Uygulamalarda Facebook Yüz Tanımayı Kapatma
IPhone veya Android telefonunuzda, Facebook uygulamasını açın. Üç satır sekmesine dokunun. Alta doğru kaydırın ve Ayarlar’a dokunun.

Açılan menüde Hesap Ayarları’nı seçin. Hesap Ayarları ekranında, “Yüz Tanıma” adlı bir seçenek göreceksiniz. Ona dokunun. Facebook, Facebook’un fotoğraflarda ve videolarda sizi tanıyabilmesini istiyor musunuz? ’Seçeneğine dokunun ve aşağıdaki ekranda Hayır seçeneğini belirleyin.

Bu Facebook yüz tanıma özelliğini kapatır ve Facebook artık fotoğraflarınızı ve videolarınızı taramayacaktır. Facebook’un topladığı herhangi bir veri hala veritabanında yer alır. Bu özelliği kapatmak, Facebook’un size ait olan yüz verilerini temizlemeyecektir. Muhtemelen arkadaşlarına sizi etiketlemeleri gerektiğini düşündürecek. .

Ayrıca, Facebook’un etiketlediğiniz fotoğrafların taranması mümkün değil. Bu bir çeşit kafa karıştırıcıdır çünkü bu durumda, uygulanan yüz tanıma ayarları, etiketlenen kişiden değil, fotoğrafı yükleyen kişilere aittir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir