Facebook Parola Sıfırlama

Artık şifrenizi hatırlamıyorsanız Facebook, yeniden ayarlamak için çeşitli yollar sunar. Bununla birlikte, kullanabileceğiniz seçenekler güvenlik tercihlerinize bağlı olacaktır.

Başlamak için Facebook’a gidip Unutulan hesap? Parola alanının altında bulunan aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

Sonraki pencerede, Facebook hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve Ara’yı tıklayın:

Facebook, bağlantılı profili görüntüler ve hesabınızı doğrulamak için birkaç yöntem önerecektir. Öncelikle, ekranın sağında görünen fotoğrafın ve adın hesabınızı doğru bir şekilde tanımladığından emin olun. Hesap sizin değilseniz, Not You’u seçin? Doğru hesabı bulmak için:

Bir Gmail Hesabı Kullanarak Facebook Parolasını Sıfırla
Bir Gmail hesabınız varsa, şifrenizi sıfırlamak için Gmail hesabımı kullan seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu seçeneği kullanmak için, Gmail hesabınıza giriş yapın, Facebook şifre sıfırlama sayfasındaki Gmail hesabımı kullan seçeneğini belirleyin ve Devam seçeneğini belirleyin.

Ardından, yeni bir pencerede bir onay mesajı görünecektir. Yeni şifrenizi ayarlamak için Tamam’ı tıklayın:

Yeni bir şifre girin, Devam Et’i tıklayın ve değişikliği kaydetmek için kalan talimatları uygulayın:

 

Facebook şifre sıfırlama

 

E-posta veya Telefon Numarasını Kullanarak Facebook Parolasını Sıfırla
Facebook profiliniz doğru bir şekilde tanımlanırsa, hesabınıza bağlı olan telefon numaraları ve e-posta adresleri görüntülenecektir. Onlara erişebiliyorsanız, Kodu e-posta ile gönder veya SMS ile kod gönder komutunu seçip Devam Et’i tıklayarak Facebook şifrenizi sıfırlamak için bir kod alabileceksiniz. Kod, seçilen yöntem vasıtasıyla gönderilecek ve güvenlik kodunu girmek için bir sayfa görünecektir:

Kodu girin ve Devam’ı seçin:

Yeni bir şifre girin, Devam Et’i tıklayın ve değişikliği kaydetmek için kalan talimatları izleyin.

İrtibat Bilgileri Olmadan Facebook Şifreyi Sıfırla
Hesabınızla ilişkili e-posta veya telefon numaralarına artık erişemiyorsanız, Parolanızı Ayarlayın Sayfanıza gidin ve Artık Bunlara artık erişemezsiniz seçeneğini tıklayın:

Kimliğinizi doğrulamak için Facebook’un bağlı e-posta hesaplarından birine erişmesi gerekir. Sonraki pencere, e-posta hesabınıza nasıl erişeceğiniz konusunda ek bilgi sağlayacaktır. Bununla birlikte, tekrar erişemiyorsanız, Facebook şifreyi sıfırlamanıza izin vermez ve hesabınıza erişemezsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir