Bebeklerde Bademin Sağlığa Faydaları

Bademler besin değeri ile ünlüdür. Makalemizin devamında, bademin bebek sağlığına faydaları ve hangi hastalıkları önleyebileceğine dair detaylar mevcuttur.

Bebeklerde Bademin Sağlığa Faydaları

İşte badem yemenin en yaygın yararlarından bazıları:

Beyin İçin İyi
Badem, bebeğinizin beyninin sağlığını ve gelişmesini sağlayan çeşitli besinler içerir. Bademleri yerken bebeğinizin zeka seviyelerini de geliştirirsiniz. Badem, bebeğinizin beyin aktivitesini artırmaya yardımcı olacak riboflavin ve L-karnitin içerir. Bunlar, Alzheimer hastalığının daha sonraki yıllarda ortaya çıkmasını da engelleyecektir.

Kolesterolü Kontrol eder
Bu fayda şu anda bebeğinize yardımcı olmayabilir, ancak badem yemeye devam ettiği sürece kolesterol düzeylerini kontrol altında tutar.

Diyabet önler
Badem yemek, sonraki yıllarda diyabet oluşumunu önler. Bademler besin bakımından en zengin olanıdır ve en yüksek miktarda E Vitamini içerir. Badem, düşük glisemik indeksleri olduğundan diyabeti önleyebilir.

 

bademin-yararlari

 

Bademin Yan Etkileri
Orta derecede miktarlarda badem tüketilmesi, genellikle bebeğinizde yan etkilere neden olmaz. Bununla birlikte, bebek için badem vermeye başladığınızda doğru yaşını bilmek için bir çocuk doktoruna danışın.

Bebekler İçin Badem
Bademlerin bir gecede suda ıslatılması her zaman tavsiye edilir. Sabahları dış kabuğu soyun ve ince parçalara ayırın. Badem tozunu bebeğinizin yiyeceğine ve sütüne ekleyebilirsiniz.

Bebekler İçin Badem Sütü
Bebeğinizin sütüne badem eklemek, besin değerini artıracaktır. Aynı zamanda bebeğinizin sütü içmesi için iyi bir yoldur. Bebeğiniz laktoz intoleransı ise, soya sütü de badem ekleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir