2018 Porsche Cayenne Turbo İncelemesi

Porsche, lüksü seven ve lüksü tercih edenlerin bir numaralı otomobil markası olmaya devam ediyor. Konfor ve lüks tasarımıyla dikkat çeken ve 2018 yılında otomobil piyasasına damga vuran modellerin başında Porsche Cayenne Turbo geliyor.

Bir otomobilin bir sürücüyü etkilemesi bakımından her türlü konforun düşünüldüğü ve rahatlığın, şıklıkla kombinasyonunun en dikkat çekici özelliklerini taşıdığı bu yeni Porsche Cayenne Turbo’da hem sürücünün hem de yolcuların rahatlığı fazlasıyla düşünülmüş.

SUV segmentinde bir model olan Porsche Cayenne Turbo, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren ciddi satış rakamlarına ulaşmış. Araç, 8 silindirli ve SUV bir model olmasına rağmen 100 kilometre hıza 3.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor.

 

porsche-cayenne-turbo

 

Porsche Cayenne Turbo modelinin ulaştığı maksimum hız limiti ise, 286 km/s’dir. Aracın başlangıç paketi satış fiyatı ise 139 Bin Euro. Motor hacmi 3996 cc olan Porsche Cayenne Turbo’da tork verileri ise, 770 Nm – 1960 d/d olarak belirlenmiş.

Porsche Cayenne Turbo Ne Kadar Yakıt Harcıyor?
Porsche Cayenne Turbo modeli, 100 kilometre bir mesafede 11.7 litre yakıt tüketimi yapmaktadır. Aynı seviye SUV araçlara göre biraz fazla yakıt tüketimi yaptığını da inkar edemeyiz. Araç aynı zamanda, 267 gr-km CO2 salınımı gerçekleştirmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir