Yüz Sarkması Nasıl Giderilir?

Yüz Sarkması Nasıl Giderilir?

Genel olarak otuzlu yaşlardan itibaren ortaya çıkmaya başlayan yüz sarkmaları, cildine gereken bakımı ve önemi göstermeyen bayanlarda daha hızlı bir şekilde ilerleye bilmektedir. Kimi bayanlar, kırklı yaşlarına rağmen mermer gibi ve tertemiz bir cilde sahip olabiliyorken kimi bayanlar ise tam aksine çok daha erken yaşlarda yüz sarkması problemine maruz kalabilmektedirler.
Peki özellikle kadınlar için son derece can sıkıcı bir problem olan bu yüz sarkması nasıl giderilir? Bu problemden kurtulmak için büyük paralar harcamanıza gerek yok.
Evinizde hazırlayıp uygulayabileceğiniz maske ve kürlerle pek tabii bu soruna karşı koyabilirsiniz. Sizin için vereceğimiz cilt maskesi tarifleri sayesinde daha sıkı ve gergin bir cilde sahip olacak, böylece yüz sarkmalarının önüne geçebileceksiniz. Ancak öncelikle yüz sarkmalarına hangi durumların neden olduğu üzerinde biraz duralım.

Yüz Sarkması Neden Olur?

Yüz sarkmasına yol açan en temel birincil etken tabii olarak yaşın ilerlemesidir. Bunun yanı sıra bu anlamda bilinmesi gereken önemli bir kriter ise yağlı ciltlerin sarkmaya ve kuru ciltlerin ise daha çok kurumaya meyilli olduklarıdır. Eğer sizin de cilt tipiniz yağlı bir yapıya sahipse yer çekimine karşı koyamayacak ve buna bağlı olarak da sarkmalar oluşmaya başlayacaktır.
Bununla birlikte yüz sarkmalarına yol açan diğer sebepler ise; kilo almak, beslenme şeklinin düzensiz olması, stres ve yorgunluk şeklinde sıralanabilir. Bunların yani sıra yüz kaslarının çalışmaması da bu bölgedeki sarkmaları hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.
Yüz sarkması nasıl giderilir? sorusuna yanıt arayan okuyucularımız için şimdi gelelim yüz sarkmasını durduran maskenin tarifine.

Yumurta Akı İle Yüz Sarkması Giderme

Cildin beslenmesine çok önemli katkıları bulunan yumurta akı, aynı zamanda cildin sıkılaşmasında ve nem dengesini sağlamada da çok önemli bir etkiye sahiptir.

Yumurta Akı ile Yüz Sarkmasını Önleme

Cildi besleyen yumurta akı cildi sıkılaştırır ve gerer ayrıca cildin nem dengesini de sağlamaktadır.

Maske için ihtiyacınız olan tek malzeme yalnızca yumurta akı. 1 adet yumurtanın akını uygun büyüklükteki bir kabın içerisinde 1-2 dakika boyunca güzelce çırpın ve ardından sarkma olan bölgeye nazikçe sürerek uygulayın. Yumurta akı yüzünüzde kuruduktan sonra bölgeyi soğuk su ile güzelce yıkayıp durulayın.

Bu uygulamayı haftada iki ya da üç kez düzenli bir şekilde devam ettirdiğinizde göreceğiniz sonuçlara siz de inanamayacaksınız.

Yumurta ile hazırlayabileceğiniz bir başka maske tarifi için ise; 1 adet yumurta akı ile 1 yemek kaşığı doğal ev yoğurdunu güzelce karıştırın ve hazır olduktan sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 30 dakika kadar o şekilde bekledikten sonra  yüzünüzü güzelce yıkayıp durulayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir