Yavaş Uzayan Saçlar İçin Bitkisel Yöntemler 

Yavaş Uzayan Saçlar İçin Bitkisel Yöntemler

Her ne kadar özellikle de bayanlar saçlarının hızlı uzamasını çok istese de bu durum daha çok genetik faktörlere bağlıdır. Bu nedenle de saçların hızlı uzamasını sağlayacak pek fazla bir şey yoktur. Bununla birlikte saçların hızlı uzamasına çare olarak uzamaya engel olan durumların önüne geçip kökten gelen saçın da sağlıklı uzamalarını sağlamak ve kırılmaları engellemek gerekmektedir. Bu sayede saçların daha kısa bir zamanda uzaması da mümkün olabilecektir.
Saçlarınızın saha kısa bir sürede uzamasını sağlamak için saçların yanmasına ve yıpranmasına neden olan saç kurutma makinesi, makine gibi cihazların kullanımını olabildiğince seyretmeniz gerekmektedir. Güneşin çok yoğun olduğu sıcak yaz günlerinde şapka kullanarak saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından koruyun. Hatta eğer mümkünse bu dönemde saçlarınızı boyatmamanız da lehinize olacaktır.
Bu yazımızda sizlerle yavaş uzayan saçlar için bitkisel yöntemler sunarak saçlarınızın daha sağlıklı beslenerek bu sayede de daha hızlı uzamasını sağlayacak çareler sunacağız.

Yavaş Uzayan Saçlar İçin Hint Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Bu yağlar ile saç derisine parmak uçlarınızla düzenli bir şekilde masaj uygulaması yapmanız saç derinizin cilt hastalıklarına karşı korunmasında büyük bir etkiye sahip olup bunun yanı sıra; saç köklerinin güçlenmesine de yardımcı olarak uzama sürecinin yavaşlamasını engeller. Kürü elde etmek için; 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çorba kaşığı Hint yağını bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı saç derinize masaj yaparak sürün ve yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Süre sonunda saçlarınızı şampuanlayıp güzelce yıkayarak durulayın. Bu uygulama neticesinde saç derinizde kızarıklık ya da tahriş gibi problemler olmuyorsa bir süre boyunca her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Yavaş Uzayan Saçlar İçin Fesleğen, Tatlı Badem ve Adaçayı Yağları

Fesleğen, adaçayı ve tatlı badem yağlarının karışımı ile aşırı kuruyan ve kepek oluşumuna yol açan saç derisini nemlendirerek saç köklerinizi besleyebilirsiniz. Bunun için; 5 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 1 yemek kaşığı fesleğen yağı ve 1 çay kaşığı adaçayı yağını küçük bir kâsenin içerisinde güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı masaj uygulayarak saç derinize sürdükten sonra 15 dakika sonra şampuan ile güzelce yıkayıp durulayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir