Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep Etmek

Whatsapp Hesap Bilgileri

Hesap bilgilerinizi indirmek için Whatsapp uygulamanızın en son sürümüne güncelleyin. Bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir. Whatsapp Windows 10 uygulamasında mevcut değildir, ayrıca web sürümünde de mevcut değildir.

Whatsapp uygulamanızı açın ve Ayarlar sekmesine gidin. Hesap seçeneğine dokunun ve Hesap ekranında Hesap Bilgilerini İste’ye dokunun.

Hesap Bilgisi İste ekranında, “Rapor İste” düğmesini görürsünüz. Hesap bilgilerinizin raporunu istemek için buna dokunun. Bilgi 3 gün içinde hazır olacak, bu da o kadar fazla verinin saklanmadığını gösteriyor. Hesabınızda herhangi bir değişiklik yaparsanız, ör. Silerseniz, şifrenizi değiştirirseniz veya hesabınızla ilişkili telefon numarasını değiştirirseniz, isteğin iptal edileceğini unutmayın.

Whatsapp, verilerinizin bu değişikliklerden herhangi biri tarafından değiştirilip değiştirilmeyeceğini söylese de isteği tekrar göndermeniz gerekecektir. Hesabınızla ilişkilendirilmiş telefon numarasını değiştirirseniz, yeni ve farklı bir hesabınızın olması için bunu pratikte yaptığınız oldukça önemli bir değişikliktir. İstek, böyle bir değişiklikle iptal edilir ve ayrıca hangi verinin mevcut olduğunu da etkileyebilir. Bu değişikliklerden herhangi birini yapmadan önce, güvenli tarafta olmak için Whatsapp hesap bilgilerinizin bir kopyasını aldığımızı söyledik. Şifrenizi veya telefon numaranızı her zaman değiştirebilir ve hesap bilgilerinizin yeni bir kopyasını isteyebilirsiniz.

Telefon numaranızı veya şifrenizi değiştirirseniz ve indirebileceğiniz bilgileri etkiliyorsa, daha sonra geri alabilecek olmanız pek olası değildir. Hesap bilgileri sohbetlerinizi içermez (aktif veya arşivlenmiş sohbetler). Muhtemelen profil resminizi, adınızı, telefon numaralarınızı, kişilerinizi, bazı konum verilerini ve veri kullanım istatistiklerinizi içerir. Sohbetlerinizin bir kopyasını indirmek istiyorsanız, bir yedek oluşturmanız ve kendinize e-posta ile göndermeniz gerekir. Whatsapp, bunu yapmanıza olanak tanıyan yerleşik bir araca sahiptir, bu yüzden oldukça basittir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir