Whatsapp Eller Serbest Modu Nedir Nasıl Çalışır

Whatsapp üzerinden sesli mesaj gönderebilirsiniz. Bu aslında uygulamada oldukça popüler bir özellik ve insanlar bir metin göndermeyi veya telefon araması yapmayı tercih ediyor. Sesli mesajlara sahip tek uygulama değil; Viber, aynı özelliğe sahiptir ve iMessages’ı bir iOS cihazında kullanırsanız, sesli mesajlar gönderebilirsiniz.

Sesli mesaj özelliği farklı uygulamalarda farklı şekilde uygulanır. Whatsapp ile mesajınızı kaydederken mikrofon düğmesini basılı tutmanız gerekir. Bu, bir mesajı kaydetmenin en kolay yolu değildir ve sıklıkla kullanıcılar düğmeyi kayıt yaptırmadan önce serbest bırakır. Bunu önlemek için, Whatsapp şimdi mikrofonları kilitleyerek eller serbest modunda sesli mesaj kaydetmenizi sağlar.

Bu yeni bir özellik olduğundan uygulamayı güncellemeniz gerekecek.

 

eller serbest modu nedir, eller serbest modu nasıl çalışır, whatsapp ses kayıt özelliği

 

Whatsapp Sesli Mesajlar Eller Serbest Modu
Eller serbest modunda sesli mesaj kaydetmek için mikrofon düğmesine dokunun ve düğmeyi basılı tutun. Güncellemeden sonra, düğmeyi basılı tutarsanız, yukarı doğru sürükleyin ve serbest bırakın, mikrofonu kilitleyecektir.

Parmağınızı düğmeden kaldırabilir ve mesajınızı kaydetmeye devam edebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, iletiyi gönderme veya iptal etme seçeneğiniz olacaktır.

Whatsapp’de sesli mesaj modunu kilitlediğinizde, sağ altta bir kilit simgesi göreceksiniz. Simge görünmezse, yukarı kaydırmanın uygulamanızla kayıtlı olmadığı anlamına gelir. Bu sesli mesaj modu sadece bir mesaj içindir, yani bu modu ilk kullandığınız yerden ikinci veya üçüncü bir mesaj kaydederseniz, tekrar etkinleştirmeniz gerekecektir.

Bir mesajı kaydederken, mevcut sohbet dizisinde gezinme seçeneğiniz vardır. Farklı bir sohbet dizisine göz atamazsınız. Farklı bir taneye geçerseniz, kaydettiğiniz sesli mesaj otomatik olarak atılır.

Aslında, iOS’taki Mesajlar uygulaması bunu tam olarak böyle yapar. Düğmeyi basılı tutmak yerine bir mesajı kaydetmek için mikrofona bir kere dokunmanız gerekir. Mesajı kaydettikten sonra gönderebilir veya atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir