Webde Birden Fazla Twitter Hesabı Yönetme

IOS ve Android için Twitter uygulaması, birden fazla hesabı destekler. Sahip olduğunuz kadar çok ekleyebilirsiniz ve ikisi arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Twitter web’in böyle bir özelliği yok. Aslında, web arayüzü birçok alanda eksik. Bu yüzden insanlar Twitter için üçüncü taraf masaüstü uygulamalarını kullanmayı tercih ediyor.

Twitcher, bu belirli boşluğu dolduran ve Twitter’de birden fazla Twitter hesabı ekleyebilmenizi sağlayan bir Chrome uzantısıdır.

Birden Çok Twitter Hesabı Ekleme
Twitcher’ı kurun ve Twitter’ı ziyaret edin. Hesabınızda bilgilerinizi girdikten sonra oturum açılacaktır ve sonra sağ üst köşedeki profil resminize tıklamanız gerekecektir. Açılan menüde ‘Hesap ekle’ seçeneğini göreceksiniz. Tıklayın ve sayfada Twitter girişine yönlendirileceksiniz. Eklemek istediğiniz ikinci hesap için kullanıcı adı ve şifre girin.

İkinci hesaba giriş yaptığınızda, Twitter ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. Giriş yaptığınız ilk hesap, tekrar yönlendirdiğiniz hesaptır. Hesap değiştirmek için sağ üstteki profil resminizi tekrar tıklayın. Bu sefer, açılan oturum, imzaladığınız ikinci hesabı listeler. Eğer üzerine tıklarsanız, ikinci hesaba geçeceksiniz.

 

tiwtter çoklu hesap

 

Hesaplar arasında geçiş yapma konusunda sorunsuz bir deneyim kazanacaksınız. Feed’lerinizi okuyabilir, tweet yapabilir ve tweet’lere cevap verebilirsiniz. Yapamadığınız şey, her iki hesap için aynı anda bildirim almaktır. Twitcher, yalnızca hesaplar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır, ancak birden çok hesap için bildirimleri yönetemez. İkinci hesap için yeni tweet’leri ve yeni bildirimleri görmek için ona geçmek zorunda kalacaksınız.

Twitter’dan çıkış yapmak istiyorsanız, oturum açma seçeneğini kullanın, ancak yalnızca bir hesaptan çıkış yapmak istiyorsanız, diğerini sürükleyip menüden çıkarmanız yeterlidir. Ana Twitter hesabınızdan çıktığınızda, her ikisinden de çıkış yaptınız. Chrome’da etkinleştirilen uzantıyla tekrar oturum açtığınızda, ikinci hesabınız zaten oturum açmış olacaktır. Bu işlemden memnun değilseniz, bir güvenlik riski oluşturabileceği için, Twitcher’ın seçeneklerini kullanabilir ve hesaplarını burada devre dışı bırakabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir