Ülsere İyi Gelen Yiyecekler

Mide ağrısı olarak bilinen ülserler, mide astarı etrafında ve bağırsağınızın üst kısmında gelişir. Ülsere iyi gelen yiyecekler, aşağıda detaylandırılmıştır.

Ülsere İyi Gelen Yiyecekler

Lahana Suyu
Lahana suyu, mide rahatsızlıklarını korur. İçinde bulunan iyileşme ve yatıştırıcı özellikler, mide ülserlerinin hastalarına anında rahatlama sağlar. Meyve suyu H. pylori enfeksiyöz bakterileri kapatan C vitamini ile doldurulur. Lahana suyu, peptik ülserin neden olduğu sindirim sistemi ağrılarını tedavi etmek için mükemmel bir çözüm olabilir.

Bal
Antioksidanlar ile zenginleştirilmiş, bal çok sayıda sağlık yararına sahiptir. Bunlardan biri mide yaralarını tedavi etmesidir. Çeşitli çalışmalar, aynı zamanda, ülserlerin önlenmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmakta önemli bir rol oynayan anti-bakteriyel özelliklerini de kanıtlamıştır.

 

ülsere iyi gelen yiyecekler

 

Flavonoidler
Birçok yarı sentetik flavanoid, belirgin anti-ülser özelliklerine sahiptir. Bu, yemeklerinize ve diyetlerinize biyoflavonoid ilavesinin gastrik ülserlerin tedavisinde etkili bir yol olabileceği anlamına gelir. Güçlü besinler, mide astarındaki yaraları tedavi etmek için mükemmel savunma mekanizmaları için “gastro-koruyucu” olarak kabul edilir. Flavonoidler içeren besinler aşağıda sıralanmıştır.

  • Kırmızı üzüm
  • Soya fasulyesi
  • Elma
  • Brokoli
  • Yeşil çay

 
Probiyotikler
Probiyotikler, insan sindirim sistemi için önemli mikroorganizmalar olan Nostoc, Siyanobakteriler gibi bakteriler veya parazitler içerir. Aşağıda probiyotik alımını dengelemek için gerekli sıvılar ve gıdalar yer almaktadır.

  • Yoğurt
  • Kefir
  • Yağlı süt

 
Muz
Muzdaki “Leucocyanidin” bileşiği, mide mukus üretimini vücutta uyarır, mide duvarı ve sindirim asitleri arasında bir engel oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca muz, H.pylori bakterileriyle mücadelede önemli bir rol oynayan antibakteriyel maddeler ile yüklüdür.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir