Uber’den Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti

Dünya üzerindeki popülerliğini ülkemizede taşıyan UBER, sistemlerine dikkat çekici bir yenilik getirdi.

Gerçek zamanlı kimlik tespiti yapabilen bir özelliği sistemine entegre eden UBER, hem sürücülerinin hem de müşterilerini güvenliğini ön plana çıkartmak için büyük bir adım atmış oldu. Anlık olarak kimlik tespiti yapabilecek olan UBER sistemindeki temel amaç, şoförlü araç hizmetlerinde güvenliğin üst seviyelere çıkarılması olacak. Böylelikle hem UBER şoförleri hem de uygulamayı kullanan UBER müşterileri, daha güvenli bir şekilde yolculuk yapabilecekler.

UBER Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti Nedir?
Dünya üzerinde milyonlarca müşteri potansiyeli olan UBER, yakın zaman önce ülkemizde de aktif hizmet hayatına başlamıştı. Özellikle ülkemizde hizmete girdikte sonra güvenlik konusunda bir dizi sıkıntıların boy göstermesiyle beraber UBER, araç içinde şoförün, uygulama sisteminden araç hizmeti almak isteyen müşterilerin araca binen kişiyle aynı şahıs olup olmadıklarını kontrol edebilecek. Tabi, bu uygulamanın doğru bir şekilde kullanılabilmesi için ilk olarak UBER hizmeti veren araç içerisindeki şoförün kendi fotoğrafını sisteme eklemesi gerekmektedir.

uber yenilikleri

Sabıka Kaydı İsteniyor
UBER sisteminde gerçek zamanlı kimlik tespiti özelliğinin devreye girmesi için şoförlerin sabıka kayıtlarının temiz olması gerekiyor. Sabıka kaydında sicili bozuk olan şoförler, UBER sisteminden çıkartılacak ve böylelikle, gerçek zamanlı kimlik tespiti sayesinde yolcuların güvenliği ön planda tutulacak.

Bu özelliğin yanısıra, UBER sistemini kullanan yolcular da, hizmeti aldıkları şoförün fotoğrafını, hizmet puanını, hizmet alınacak aracın plaka numarasını ve araca dair diğer bilgileri de sistem üzerinden görebilecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir