Tata H5X İncelemesi ve Özellikleri

Özellikle Türkiye otomobil piyasasında pek fazla adını duymadığımız Tata markası, yeni SUV segment aracıyla, ülkemize ”merhaba” demeye hazırlanıyor.

Tata Motors adı altında Hindistan’da kurulan otomobil markası, 2019 yılında H5X modeliyle piyasadaki yerini alacak. Görünüm açısından fazlasıyla etkileyici bir tasarıma sahip olan ve aynı seviye SUV segment araçlara göre daha geniş ve daha farklı bir görünümde olan Tata H5X modeli, ülkemizde de fazlasıyla adından söz ettireceğe benziyor.

 

tatahx5 iç tasarımı

 

Tata H5X Özellikleri
Tata markasının H5X modelinin ülkemize geliş tarihi net bir şekilde belli olmasa da, araç özellikleri hakkında şimdiden bilgi sahibi olmaya başladık. 2.0 dizel motor seçeneğiyle otomobil dünyasına adım atacak olan Tata H5X, 4.6 metre uzunluğa sahip olacak. Araç, yükseklik olarak 1.68 metre ve genişlik olarak da 1.96 metre olarak piyasadaki yerini alacak.

 

tata-h5x-ic-tasarim

 

Tata Motors H5X modelini farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürecek ve alınan duyumlara göre, araç renk seçenekleri arasında sıra dışı renkler de mevcut olacak fakat şirket, aracın diğer detaylı özellikleri hakkında pek fazla detaylı bilgi sunmuyor.

Ayrıca belirtmek gerekir ki Tata Motors, dünya üzerinde üretim yapan firmalar arasında ilk üçe giren bir markadır. Yaklaşık 25 bine yakın çalışanı olan Tata Motors, Range Rover ve Jaguar marka otomobillerin de üreticisi konumunda bulunuyor. İstanbul, Çanakkale, Ankara, Mardin, Konya, Antalya, Eskişehir, Trabzon ve Tokat gibi şehirlerimizde Tata Motos showroomları da bulunmaktadır.

 

Tata H5X yandan


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir