Sürekli yorgun hissedenlere özel tavsiyeler

Yoğun ve stresli iş yaşamı, çevresel sıkıntılar derken kendinizi gün geçtikçe daha yorgun mu hissediyorsunuz? Hiç bir iş yapmaya gücünüz kalmıyor mu? Peki neden vücudunuz bu kadar yorgun hiç düşündünüz mü? İşte şimdi kendini sürekli yorgun hissedenlere özel tavsiyelerimiz geliyor.

Kendini sürekli yorgun hissetmenin temel sebebi çoğunlukla demir eksikliğidir. Kansızlık olarakta bilinen demir eksikliği hissediyorsanız, bir doktora görünüp demir ilaçları almaya başlamalısınız.

Bol bol su içmelisiniz. Vücut su kaybettiğinde yorgun hissedebilirsiniz.Yorgunum spor yapamam demeyin, spor yapmak daha dinç hissetmenize neden olur.Sağlıklı ve düzenli uyku çok önemlidir. En az 8 saat kesintisiz uyku uyursanız daha dinlenmiş olarak uyanırsınız.

Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Daha sağlıklı besinler tüketmeniz vücudunuza güç verecektir.Mümkün olduğunca takıntısız ve stressiz olmaya çalışın. Stresli bir yaşam sürekli yorgun hissetmenize neden olacaktır. 

Kahve içmeyi minimuma indirin. Daha çok yeşil çay, adaçayı tüketmeye çalışın.Son olarak kendinizi daha çok mutlu hissettirecek işler yapın, hobiler edinin, vücudunuza mutluluk hormonu salgılayın ki yorgun değil mutlu hissedin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir