Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Pek çok kadının en ciddi güzellik kusurlarından biri olarak gördüğü siyah noktalar, genel olarak yağlı cilt tiplerinde ortaya çıkan bir durumdur. Cildin farklı yerlerinde ortaya çıkabilen siyah noktaların en sık oluştuğu bölgeler ise T bölgesi yani alın ve burundur.
Cilt bakımı konusunda gereken hassasiyetin gösterilmemesi, yağlı ciltlerin uygun ürünlerle bakımının sağlanmaması gibi nedenlere bağlı olarak artan siyah noktaları kamufle etmek amacı ile yoğun makyaja başvurmak bu anlamda kullanılan en yaygın yöntemdir. Bunun yanı sıra siyah nokta bantları da, bu cilt sorunu için yaygın olarak kullanılmakta olan geçici yöntemlerden bir tanesidir. Ancak bu yöntemler siyah noktalardan tam anlamıyla kurtulmak için etkili değil. Peki hem kalıcı hem de doğal yöntemlerle siyah noktalar nasıl giderilir? Bu yazımızda sizlere sunacağımız doğal ve etkili maskeler sayesinde siyah noktalarınızdan kökünden kurtulabileceksiniz.
Siyah Noktalar İçin Karbonat Maskesi
Gerek cildinizin temizlenmesi gerekse siyah noktalarınızdan kurtulmanız için etkilerine şaşıracağınız bu karbonat maskesini haftada 3-4 kere kullanmanız halinde siyah noktalarınızdan tamamen kurtulmanız mümkün.
Malzemeler: 1 yemek kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı doğal maden suyu
Yapılışı ve Uygulanışı: İlk olarak malzemeleri bir kasenin içerisinde macun kıvamı alana kadar güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı parmak ucunuzu kullanarak siyah noktalı bölgeye sürün. Yaklaşık olarak 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile güzelce yıkayıp durulayın.
Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi
Cilt bakımının vazgeçilmezlerinden olan yoğurt, gerek güzel bir cilt görünümünüzü daha çok güzelleştirmek, gerekse doğal peeling ve tonik uygulamak için hiç düşünmeden faydalanabileceğiniz doğal bir ürün. Aynı zamanda siyah noktalar konusunda da bir o kadar etkili.
Malzemeler: 1 çay kaşığı doğal ev yoğurdu, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi, 3-4 damla limon suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri bir kasenin içerisinde macunumsu bir kıvam elde esene kadar güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi siyah noktalı bölgelerinize yavaşça uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile güzelce yıkayıp durulayın. Bu maskeyi bu şekilde 1 ay boyunca haftada birkaç kez gece yatmadan önce uygulayın. 1 aya kadar mükemmel sonucu siz de gözlerinizle göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir