Sivilceleri Yok Eden Maske Tarifi 

Sivilceleri Yok Eden Maske Tarifi 
Sivilceler, pek çok kişinin mustarip olduğu bir cilt problemi olup her yaşta ortaya çıkabilen bir durumdur. Yağlı yiyecekleri çok tüketmek, sıkıntı ve stres, hormonal değişiklikler gibi etkenler sivilcelerin oluşumunda en çok rol oynayan faktörler arasında yer alıyor.
Ergenlik çağı itibariyle hemen herkesin yakınmaya başladığı sivilce problemi, kimilerinin yetişkinlikte de peşini bırakmamakta; kalitesiz ve yanlış makyaj uygulamaları, cilt bakımına gereken düzenin gösterilmemesi gibi nedenlere bağlı olarak daha çok yayılım göstermektedir. Özellikle hormonal değişikliklere bağlı olarak hamilelik dönemi ve regl günlerinde daha çok artmakta olan sivilceleri yok eden maske tarifi ile sizin de bu hiç hoşlanmadığınız yağ bezelerinden en doğal şekilde kurtulmanıza yardımcı olacağız.
Sivilceler İçin Bitkisel Yöntemler
Bu konudan mustarip olan herkesin yazımızın devamında paylaşacağımız sivilceleri yok eden maske tarifi ile bu durumdan en doğal şekilde kurtulması mümkün.
Sivilceler İçin Aspirin Maskesi 
Sahip olduğu anti bakteriyel ve anti inflamatuar özellikleri ile birçok faydası bulunan aspirin, aynı zamanda içeriğindeki salisilik asit dolayısıyla da ciltteki aşırı sebumu alarak nem dengesini sağlamak gibi bir özeliğe de sahip.
Malzemeler: 4 adet aspirin, 2 çorba kaşığı su, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı doğal yoğurt
 
Hazırlanışı ve Uygulanışı: İlk olarak uygun bir kasenin içerisinde 4 adet aspirini çatal kullanarak güzelce ezin ve üzerine iki çorba kaşığı suyu da ilave ederek güzelce karıştırın. Ardından karışımın içerisine bal ve yoğurdu da ilave edin. Bütün malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra hazırlamış olduğunuz maskeyi tüm yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda yüzünüzü iyice yıkayıp durulayın.
Sivilceler İçin Yumurta Maskesi
Omega 3 yönünden zengin olan yumurta maskesi, hem cildi besleyici hem de sivilcelerden arındırma gibi bir özelliğe sahiptir.
Hazırlanışı ve Uygulanışı: İlk olarak yumurtanın sarısını alarak bir kasenin içerisinde iyice çırpın ve sonrasında da sivilceli bölgelerinize sürün. 1 saat yüzünüzü güzelce yıkayıp durulayın. Yumurta maskesini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli bir şekilde uygulayın.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir