Silikonlu Göğüs Nasıl Anlaşılır

Tıp dünyasında ve özellikle estetik alanındaki gelişmeler ve uzman merkezlerin artması neticesinde günümüzde estetik operasyonların sayısında artış meydana gelmiştir. Özellikle kadınlar gerek güzellik gerek sağlık açısından bu operasyonlara yönelmektedir. Bu operasyonlar eskiye nazaran daha kolay ve ağrısız yapılmakta olup toplumda da estetik ameliyatlar konusundaki önyargı kırılmaya başlamıştır.

Ancak elbette kimse kolay kolay göğüs estetiği yaptırdığını toplum içerisinde söylemez. Peki bir göğüsün silikonlu olduğu nasıl anlaşılır? Eğer abartısız ve doğala yakın bir silikon yapılırsa dışarıdan anlaşılması gerçekten zordur. Ancak aşırı büyük ve dik bir göğüs yapılmışsa zaten bunu ilk bakışta anlamanız mümkündür.

Silikonlu göğüs doğal bir göğüse göre daha dik ve elbette daha dolgundur. Doğal bir göğüs aşağı doğru sarkık su damlası şeklindeyken silikonlu göğüs daha dik ve yuvarlaktır. Sütyen takılmasa dahi dik bir görünüm yakalanır. Kadınlarda göğüslerin arası açık olup iki göğüs arasında mesafe olmasına rağmen, silikon sonrası bu mesafe kapanır ve iki göğüs birbirine yakınlaşır.

Dolayısıyla karşınızda dik ve birbirine yakın göğüsler varsa bunların silikonlu olması ihtimali yüksektir.  Ayrıca normal bir göğüs yumuşak bir dokuya sahipken, silikonlu göğüs daha sert bir yapıya sahiptir. Doğal bir göğüs yatıldığında şeklini kaybederken, silikon bir göğüs yatıldığında dahi dik durur ve yayılmaz.

Ancak gelişen teknolojiler, silikonlarda yeni malzemelerin kullanılmaya başlanması ve artık daha doğala yakın göğüsler yapılması silikonlu göğüsün anlaşılmasını son derece zorlaştırmaktadır diyebiliriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir