Seo Nedir? Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Nedir ?

Seo (Search Engine Optimisation) türkçe ismiyle arama motoru optimizasyonu sizin belli noktalara dikkat ederek Google arama motorunda arama yapıldığında kolay bulunmanızı, en üstlerde görüntülenmenizi sağlayacak, ve görüntülenme sayınızı artıracak bir dizi iyileştirmedir.

Makalemizi Nasıl Daha Çok Görüntülenebilir Hale Getirebiliriz?

Bir makalenin seo uyumlu olması için şu maddelere dikkat etmeliyiz;

 

İlk olarak metnimizin özgün olması çok önemli. Makalemiz Google da herhangi bir sayfadan kopyala yapıştır olmamalı. Kendi kelimelerimizle oluşmuş olmalı. Bu diğer makalelerden ayrılmasını zamanla kendi yerini bulmasını ve Google arama motorunda üst sıralara çıkmasını sağlar. Konumuzun ilgi çekmesi için güncel olaylar ve konulardan oluşması gerekir.

Anahtar kelimemiz, örneğin; “Seo uyumlu makale”  ile ilgili bir yazı yazıyorsak, yazımızın giriş, gelişme, ve sonuç bölümlerine giriş bölümünde fazla olacak şekilde her bölümde eşit dağılmalıdır.  Yazımızın sıkıcı olmaması ve görüntüleyen kişiyi kaçırmamak için yazımız fazla uzun olmamalıdır. 300-650 kelime arası idealdir.

Yazımızda kaliteli bir görsel öge kullanmak önemlidir. Ve yine görsel ögemizin alt açıklamasında anahtar kelimeye yer verilmelidir. Böylece görsel arama motorunda da bulunabiliriz. Başlığımız 3-5 kelime arasında olmalıdır. Anahtar kelimemiz başlıkta mutlaka geçmelidir.

Başlığımızı mümkün olduğunca özelleştirmeli ve daraltmalıyız. Örneğin; “Seo uyumlu makale.” Yerine “Seo uyumlu makale oluşturmanın yöntemleri. “ Bu şekilde bu konuda makale yazan rakiplerimizden bir adım öne geçmiş oluruz. Son olarak Url’de anahtar kelimenin geçmesine uygun düzenlemeler yapmamız da görüntülenme sayımızı artıracaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir