Proteini Yüksek Gıdalar Hangileridir?

Proteini yüksek gıdalar, kas yapısını, kilo kaybını ve yemekten sonra dolgunluk hissini içeren birçok faydaya sahiptir. Çok fazla protein tüketmek yararlı olsa da, dengeli bir diyet yapmak sağlıklı kalmanın önemli bir parçasıdır.

Protein açısından zengin bir diyet, insanların aşırı kilo vermelerine yardımcı olabileceğinden kilo vermelerine yardımcı olabilir. Yüksek proteinli bir diyet, egzersizle kombine edildiğinde yağsız kas yapmasına yardımcı olabilir. Yağsız kas, gün boyunca daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur, bu da kilo kaybını sağlar.

Aşağıdakiler, bir kişinin kilo vermelerine yardımcı olmak için tükettiği en yüksek proteinli yiyeceklerden bazılarıdır.

Mısır
Mısır, bardak başına yaklaşık 15.6 gram protein içerir. Ayrıca mısır, kalsiyum dahil olmak üzere iyi miktarda lif ve mineral içerir.

Somon
Somon, yağlı bir balık olarak kabul edilir, yani omega-3 yağ asitleri ile doludur. Somon ayrıca mükemmel bir protein kaynağıdır ve bir kişinin yemeklerde daha fazla memnun hissetmesine yardımcı olabilir. Somon, diğer bazı protein seçenekleri gibi bütçe dostu olmayabilir.

Patates
Patatesler nişastalı bir karbonhidrat olarak bilinir, ancak protein de dahil olmak üzere iyi bir besin kaynağıdır. Bir adet orta boy patates, 4 gramın üzerinde protein içerir.

Brokoli
Bir fincan çiğ brokoli, yaklaşık 2.6 gram protein, folat ve potasyum gibi çeşitli besinler içerir.

 

proteinli gıdalar

 

Karnabahar
Karnabahar çok az kalori içeren bir çok proteine ​​sahiptir. Bir fincan kıyılmış karnabaharda 27 kalori ve 2 gram protein bulunur.

Çin lahanası
Çin lahanası olarak da bilinen bu sebze, kalorilerini proteinlerden alır ve antioksidanlarla doludur.

Yumurta
Yumurta mükemmel bir protein, besin ve sağlıklı yağ kaynağıdır. Çeşitli çalışmalar, yumurtaların insanların daha memnun olmalarına ve aşırı yemelerini engellemelerine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Örneğin yapılan bir araştırmada, kahvaltıda simit yerine yumurta yiyen bir kişinin, daha uzun süre daha doygun hissettiğini ve gün boyunca daha az kalori aldığını bulmuştur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir