Matcha Çayının Faydaları Nelerdir?

Matcha çayı, aynı zamanda, normal çay kıvamından hoşlanmayan insanlar için tercih edilebilecek kalın bir köpük kıvamına sahiptir. Matcha çayı, bu çayı sağlığınız için iyi hale getiren birçok faydalı bileşen, vitamin ve mineral içerir.

İşte, Matcha çayının insan sağlığına olan faydaları;

Stres hafifletmek için Matcha çayı
Matcha çay da vücudunuz için yararlı bir amino asit olan l-theanine içerir. Bu, sizi sakinleştirmeye ve yapılması gerekenlere odaklanmanıza yardımcı olan şeydir. Bir kez matcha çayı tükettiğinizde, endişelenmeyi bırakacaksınız ve üzerinizdeki stres kaybolacaktır.

Kilo vermek için Matcha çayı
Matcha çayı, normal yeşil çayınkinden yaklaşık üç kat daha fazla içerir. Bu antioksidan aslında vücudunuzun yağ yakma yeteneklerini yaklaşık yüzde 17 oranında artırabilir. Vücudunuzun metabolizması artacak ve yağın yakılmasının ortalama olarak dört kat daha fazla yanmasına yardımcı olacaktır.

 

Matcha çayının yararları

 

Ciddi kalp hastalığı riskiniz azalır
Matcha çayı da polifenol bileşikleri içerir. Bunlar kalp hastalığı da dahil olmak üzere ciddi hastalıklar riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir. Çay, vücut için iyi olduğu kanıtlanmış olan yeşil yapraklardan elde edildiğinden, bitki polifenolleri de kalp sağlığı için de iyidir. Arterlerin sertleşmesine karşı savaşabilir ve onları temiz tutabilirler. Matcha çayı, iyi bir kalp sağlığı için de gerekli olan iyi kolesterolü teşvik edebilir, iltihaplanmayı azaltabilir ve dolaşımını iyileştirebilir.

Bağışıklık sistemini oluşturmaya yardımcı olur
Matcha çayındaki kateşinler de bağışıklık sisteminizi geliştirmenize yardımcı olacak ve böylece soğuk algınlığı ve grip ile daha iyi mücadele edebilecektir. Matcha çayında solunum yolu enfeksiyonları mücadelede yardımcı olabilecek antibiyotik özelliklere sahiptir. Matcha çayında ayrıca potasyum, sodyum ve A ve C vitaminleri de dahil olmak üzere birçok vitamin ve mineral bulunur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir