Lexus CT İncelemesi

Sedan, Coupe, Crossover ve Kompakt modelleriyle 2018 yılına damga vuran Lexus’da CT modeli en dikkat çeken modellerin başında geliyor.

Hibrit model olarak piyasaya çıkan Lexus CT, beş kapılı bir otomobil olarak üretildi. Aracın hem iç tasarımında hem de dış tasarımında kalite adına her şey düşünülmüş.

Lexus CT modelinde araç içi, deri kaplamalar ve ahşap tasarım, en çok göze çarpan detaylardan biri olarak ön plana çıkıyor.

 

Lexus CT dış

 

Lexus CT Motor Özellikleri

Sıfır karbon salım özelliğinin bulunduğu bu yeni otomobil modelinde, kendi kendine şarj eden motor sistemi bulunmaktadır. Benzin kullanmadan motorun şarj olması özelliği, bu segment bir araç için son derece üst seviye bir özellik olarak görülmektedir.

Elektrikli ve benzinli motorun aynı anda kullanılmasıyla muhteşem bir teknolojiyi otomobilinde bulunduran Lexus CT modelinde, iki motorun birbirleri arasında geçişi ise kusursuz bir şekilde çalışmaktadır.

 

Lexus CT iç tasarımı

 

Lexus CT Ev Modu

Hibrit teknolojisinin dikkat çektiği bu yeni modelde, ”ev modu” bulunmaktadır. Aracın ”ev modu” çalıştırıldığında yoğun bir trafik içerisinde yakıt tüketimini en aza indirmiş olursunuz. Bunun yanında, aracın gürültüsü de sıfır seviyesine iner.

 

Lexus CT iç

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir