Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Evinizde hazırlayıp uygulayabileceğiniz birtakım bitkisel yöntemlerle kirpiklerinizi uzatmanız ve böylece gözlerinizi çevreleyen kirpikleriniz ile çok daha güzel ve etkileyici bakışlara sahip olmanız mümkün.

Yüzün en önemli aksesuarlarından bir tanesi hiç şüphesiz ki kirpiklerdir. Eğer siz de kirpikler nasıl uzatılır? sorusuna yanıt bulmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun.

Kirpik Uzatma Formülleri

Uzun kirpikler, güzel bir yüzün en önemli sembollerindendir. Ancak ne yazık ki herkes uzun ve gür kirpiklere sahip değil. Biz de bu yazımızda sizlerle uzun kirpiklere nasıl sahip olabileceğiniz ile ilgili birtakım etkili yöntemlerden söz edeceğiz.
Uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler için üretilmiş yapay kirpik ve maskara gibi ürünler her ne kadar piyasada bulunuyor olsa da, bu ürünler zamanla kirpiklerinizin zayıflamasına ve kırılgan bir hale gelmesine yol açmaktadır. Bu nedenle size tavsiyemiz; bu ürünleri kullanmak yerine sizlerle paylaşacağımız bu doğal yöntemleri denemeniz olacaktır.
Hint yağı, Hindistan cevizi yağı ve vazelin gibi maddeler kirpik köklerinizi besler ve bu sayede de uzun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur.
Bu malzemeleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus; uygulama sırasında cildinizin makyajdan tamamen arınık ve temiz olması gerektiğidir. Bunun yanı sıra kirpik uzatmaya yönelik yöntemler kişiden kişiye farklılık arz edebilmektedir.

Hint Yağı İle Kirpik Uzatma

Uzun kirpiklere sahip olabilecek en etkili yöntemlerden bir tanesi hint yağıdır. Kirpik köklerini beslemekte olan hint yağı, aynı zamanda güçlü kirpikler için de oldukça etkilidir.
Malzemeler: 1 çorba kaşığı hint yağı, 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, yarım çay kaşığı E vitamini yağı
Uygulanışı: Tüm malzemeleri uygun büyüklükteki bir kabın içerisinde güzelce karıştırın ve bir maskara şişesinin içerisine doldurun.
Yüzünüzü makyajdan arındırıp güzelce temizledikten sonra karışımı kirpiklerinize tıpkı rimel sürer gibi uygulayın. Bu formülü her gece uyumadan önce düzenli bir şekilde devam ettirdiğinizde 1 aya kadar sonuca siz de şaşıracaksınız. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı kaşlarınız için kullanmanız da mümkün.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kirpik Uzatma

Malzemeler: 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 damla lavanta esansiyel yağı
Uygulanışı: Malzemeleri bir araya getirerek karıştırdıktan sonra yine bir maskara şişesine boşaltın ve her gece uyumadan önce rimel sürer gibi 1 ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir