iPhone’da Belgeler ve Veriler Nasıl Silinir?

İPhone telefonunuzda uygulamalar tarafından alınan depolama alanını kontrol ettiğinizde, çok fazla depolama alanı alan bir takım veriler bulmanız şaşırtıcı olabilir. Peki, bu verileri ve belgeleri iPhone ve iPad cihazlarınızdan nasıl silebilirsiniz. Buyurun inceleyelim.

İPhone telefonunuzdaki hemen hemen her uygulama, uygulama önbelleklerini, oturum açma bilgilerini, mesaj geçmişini ve diğer uygulamalarla ilgili ekleri depolar. Kolaylık sağlamak için, tüm bu bilgiler iPhone cihazınızda “Documents and Data” yani ”Belgeler ve Veriler” olarak etiketlenir.

“Belgeler ve Veriler” belirli bir süre içinde cihazınızda çok fazla yer kaplamasına yol açabilir.

iPhone’daki yerel depolamaya ek olarak, iCloud’da depolanan uygulamalar ile ilişkili “Belgeler ve Veriler” de olacaktır. Bu nedenle, iPhone ve iCloud üzerindeki belgeleri ve verileri silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

iPhone'da Belgeler ve Veriler Nasıl Silinir

 

İPhone’da Belgeler ve Veriler Nasıl Silinir?
İPhone’daki dokümanları ve verileri silme işleminin en kolay yolu, iPhone telefonunuzdan en fazla “Belge ve Veri” oluşturan uygulamaları silmeniz ve uygulamaları yeniden cihazınıza yüklemektir. Bu işlem için yapılması gerekenler aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

  • İPhone’daki Belgeleri ve Verileri silmek için Ayarlar> Genel> iPhone Depolama’ya dokunun.
  • İPhone Depolama ekranında, iPhone’daki Belgeleri ve Verilerini silmek istediğiniz Uygulama’ya dokunun.
  • Bir sonraki ekranda, ekranın altında bulunan Uygulama Sil seçeneğine dokunun.
  • Açılan pop-up alanında, iPhone telefonunuzdan tüm ilgili “Belgeler ve Veriler” ile birlikte App silmek için Sil seçeneğine dokunun.

Uygulamayı sildikten sonra, Uygulamayı iPhone’dan istediğiniz zaman App Store’dan yükleyebilirsiniz.

Not: iPhone’unuzdaki depolama alanını kurtarmak için kullanılmayan uygulamaları kapatabilirsiniz. Ancak, bir uygulamanın yüklenmesi yalnızca uygulamalar tarafından çekilen alanı siler ve iPhone’unuzda uygulamalar tarafından saklanan “Belgeler ve Verileri” silmez.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir