İnternet Bağlantı Sorunları ve Çözümleri

İnternet bağlantı hatasıyla karşılaşıyorsanız, bağlantı kurmakta zorlanıyorsanız, yavaş veya dengesiz bir bağlantı yaşıyorsanız, internet bağlantınızı geri yüklemek için yapmanız gereken bazı adımlar aşağıda belirtilmiştir.

Bağlantılar
Bağlantılarınızın iyi olduğundan emin olmak için bağlantılarınızı kontrol edin (örn. Telefon, USB, güç kaynağı, modem kabloları, vb.). Ayrıca, bağlantınızın olduğunu belirtmek için modeminizin yanıp söndüğünü kontrol edin.

İnternet bağlantınız bir telefon kablosundan geliyorsa, telefon fişini yavaşça çıkarmalı ve değiştirmelisiniz. Metalik reseptörlerle zayıf temasın internet bağlantısını etkilemesi olasıdır. İyi bir bağlantı sağlamak için fişin sonuna kadar itilmesi gerekir.

Yeniden Başlatma
Sorunu çözmek için internet kutunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, bağlanmaya çalıştığınız cihazı yeniden başlatmayı deneyin.

 

internet-baglanti-problemleri

 

Sistem
İnternet bağlantınızı hata ayıklamak için tamamlanabilecek çeşitli sistem kontrolleri vardır. İlk önce güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol edin. Bağlantı noktası 80, internet tarayıcınız ve internet gerektiren diğer uygulamalar engellenmemelidir.

İkincisi, bağlantınız özellikle yavaşsa veya herhangi bir gerçek açıklama olmaksızın karşılaşırsanız bir antivirüs ve casus yazılım önleme taraması yapın. Bir virüs bilginiz olmadan bant genişliğinizi işgal ediyor olabilir.

Ardından, modemi ve / veya ISS’nizin yazılımını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. En son güncellemeleri işletim yazılımınıza yüklediğinizden emin olun. Bazen yazılım güncellemeleri, bilgisayarınızın zayıf performans göstermesine veya çökmesine neden olabilecek hata düzeltmelerini içerir.

Son olarak, sistem dosyalarının en son değişiklik veya güncelleştirmeleriniz tarafından bozulmuş olabileceğini düşünüyorsanız, Windows’u onarmayı deneyin.


ISS yazılımının yazılımını kullanmadan elle bir internet bağlantısı oluşturmayı da seçebilirsiniz. Sorun, ISS yazılımınızın en son sürümlerinden geliyorsa, bu sorunun çözülmesini engelleyebilir.

İnternete bağlanabilir, ancak bağlantıyı yavaşça bulabilirseniz, bağlantı hızınızı kontrol etmek için çevrimiçi araçlar vardır. Bağlantı hızı sorunları, İSS’nin veya belirli bir web sitesinin hatası olabilir.

Bağlantınızı etkileyen genel bir arıza olmadığından emin olmak için İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Başka bir yere bağlanabiliyorsanız, herhangi bir ağ sorunu olup olmadığını veya cihazınıza yalıtılmış olup olmadığını öğrenmek için çevrimiçi forumlara danışabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir