İnstagram Hikayelere GİF Ekleme

GİF’ler, Giphy tarafından desteklenen yeni bir özelliktir. Giphy uygulamasını veya Giphy klavyesini yüklemeniz gerekmez, ancak Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekir. Güncelleme dünya çapında herkes için kullanılabilir ve hem iOS hem de Android için kullanılabilir.

İnstagram uygulamanızı güncelledikten sonra, İnstagram hikayenize bir GİF ekleyebilirsiniz.

İnstagram Hikayelere GİF Ekleme
Uygulamayı açın ve sağa hızlıca kaydırın veya sol üstteki kamera simgesine dokunun. Fotoğraf çekin veya kamera rulonuzdan yeni birini seçin. Üstteki Etiket düğmesine dokunun.  Bu işlem size, çıkartma çekmecesini açacaktır. GİF yazan bir arama çubuğuna sahip olanı arayın.

GİF’lerde hangi GİF’lerin trend olduğunu görebilir veya arama çubuğu üzerinden bir GİF araması yapabilirsiniz. Eklemek istediğiniz GİF’e dokunun. Statik etiketler gibi GİF’i de hareket ettirebilir ve yeniden boyutlandırmak için tutabilirsiniz. Paylaş düğmesine dokunun ve fotoğrafı hikayenizle paylaşın veya bir arkadaşınıza gönderin.

 

instagram hikayelere gif ekleme

 

GİF’ler çoğunlukla, videoları videoların aksine kendi Instagram öyküleriyle paylaşmayı tercih eden kullanıcılar içindir.

Kullanabileceğiniz diğer varsayılan Instagram etiketlerine hala sahipsiniz ve bir fotoğrafa hem statik çıkartma hem de GİF ekleyebilirsiniz. İnstagram’ın GİF’lere sahip olduğumuza göre statik etiketleri aşamaz hale getirmeyeceğini umuyoruz. Diğer pek çok sosyal medya uygulaması ve sohbet uygulaması GİF’ler için Giphy’den gelen desteği ekledi ve son zamanlarda, bir çok uygulamanın en popüler paylaşımları GİF ile alakalı oldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir