İnstagram hesabı nasıl silinir

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak veya geçici olarak silmek istiyorsanız ancak nasıl endişelenmediğinizden emin değilseniz. Bu örnek nasıl yapacağınızı gösterecektir.

İnstagram nedir ve ne için kullanılır?
İnstagram, arkadaşlarınızla paylaşmak için fotoğraf çekmenizi ve düzenlemenizi sağlayan bir fotoğraf paylaşım sosyal medya uygulamasıdır. Haber feed’inizi doldurmak için çeşitli hesap türlerini takip edebilirsiniz ve diğer hesaplar, nelerin olduğu konusunda güncel kalmak için sizi takip etmeyi seçebilir. İnstagram da birçok işletme için çok yararlı bir pazarlama aracı haline geldi ve bugün 800 milyondan fazla aktif kullanıcı sayar.

Hesabınızı Devre Dışı Bırakın
İnstagram hesabınızı silmek geri alınamaz, yani tüm fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi kaybedersiniz. Bu nedenle sosyal medya sitesi, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğini sunarak, daha sonra geri yükleyebilmenizi sağlar.

Hesabınızı devre dışı bırakmak için İnstagram’a gidin ve giriş yapın. Profilinizi seçin ve Profili Düzenle’yi seçin:

Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ı seçin, ardından şifrenizi girerek seçiminizi onaylayın:

İşlem tamamlandığında, hesabınız gizlenir. Bu, kullanıcıların önceki yayınlarınızı göremeyeceği veya etkileşimde bulunamayacağı anlamına gelir. Ancak, herhangi bir anda hesabınızı yeniden açmak istediğinize karar verirseniz, her zaman yeniden etkinleştirme seçeneğini belirleyebilirsiniz.

 

instagram hesabı nasıl kapatılır

 

Hesabınızı Silin
İnstagram’da Hesabınızı Silin sayfasına gidin. Henüz giriş yapmadıysanız, bunu yapmanız istenecektir.

Hesabınızı neden silmenin yanında bulunan açılır menüden birini seçin. silme sebebiniz:

Şifrenizi tekrar girin ve hesabımı kalıcı olarak sil’e dokunun veya tıklayın.

Güvenlik nedeniyle, İnstagram hesabınızı sizin için silmeye izin verilmiyor. Hesabınızı neden silmek istediniz, giriş bilgilerinizi unuttuysanız, İnstagram şifrenizi nasıl sıfırlayacağınız hakkındaki makalemize bakın.

Bir Silinmiş Hesabı Yeniden Etkinleştirebilir misiniz?
Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, profilinizi ve önceki yayınlarınızı yeniden etkinleştirerek kurtarabilirsiniz. Ancak, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeyi seçtiyseniz, onu kurtaramazsınız.

Sosyal medya uygulamasına tekrar erişebilmek için bir hesap oluşturmalısınız. Gelecekte, hesabınızı etkin tutmak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakmayı düşünün.

Silinen veya Arşivlenmiş Resimleri Kurtarma
İnstagram yakın zamanda resimlerinizi gizlemenizi sağlayan bir arşiv seçeneği tanıttı; İnstagram onları in-app saklar, böylece onları silmek ve yorum ve kaybedenleri kaybetme hakkında endişelenmenize gerek yok. Bu görüntüleri kurtarmak isterseniz, İnstagram uygulamanızın Arşiv menüsüne gidin (ekranın sol üst köşesindeki saat) ve kurtarmak istediğiniz resmi seçin:

Ardından, Profilde Göster tuşuna basın:

Uygulamandaki bir resmi gerçekten sildiyseniz ancak İnstagram’ın otomatik kaydetme özelliğini devre dışı bırakmadıysanız, görüntüyü Kamera Rulonuzda veya seçtiğiniz klasörde bulabilmeniz gerekir. Ayrıca, bunları PC için indirerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir