İnce Telli Saçlar İçin Doğal Yöntemler

İnce Telli Saçlar İçin Doğal Yöntemler

Kopmalara ve dökülmelere karşı direncinin zayıf olması nedeniyle ince telli saçlar, bayanlar için önemli bir problem halini alabiliyor. Peki kalın saçlara sahip olmak adına uygulanabilecek ince telli saçlar için doğal yöntemlernelerdir? Bu yazımızda sizlerle bu konu üzerinde gereken tüm püf noktaları detaylı bir şekilde paylaşacağız.

İşte altın kurallar:

1) Saçlarınızı Düzenli Aralıklarla Yıkayın

Eğer sizin de saçlarınız ince telli ise, onları sürekli temiz tutmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için de saçlarınızı sık sık yıkamanız oldukça önemli. Ancak burada sıklıktan bahsettiğimiz aralık her gün değil. Her iki günde bir yıkamak, bu anlamda ideal bir düzendir. Bu hususta üzerinde durmanız gereken bir diğer önemli husus ise saçlarınız için uygun olan ve eğer mümkünse doğal olan saç şampuanlarını tercih etmenizdir.

2) Saçlarınızı Nemlendirmeye Özen Gösterin

Saçları ince telli bir yapıya sahip olanların sürekli nemlendirmeleri oldukça önemlidir. Bunu sağlamak için zeytinyağı oldukça ideal bir tercih olacaktır. Bunun için ilk olarak bir cezvenin içerisine aldığınız zeytinyağını ocağın üzerinde hafifçe bir ısıtın ve saçlarınıza sürüp yaklaşık 2 saat kadar bekletin. Bu nemlendirme formülünü haftanın iki günü düzenli olarak saçlarınıza uygulayın.

3) Saçlarınıza Masaj Uygulayın

Saçlarınıza uygulayacağınız ufak masaj dokunuşları, saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olacak ve bunun yanı sıra da saç köklerinin harekete geçmesini sağlayacaktır. İnce telli yapıya sahip olan saç köklerinin kalınlaşması için saçlarınızı her yıkadığınızda masaj yapmanız bu anlamda çok etkili olacaktır. Bunu yaparken özellikle de saç diplerine yoğunlaşmak gerekmektedir.

4) Kırıklarınızı Sık Sık Kesin

Zamanla saçlarınızda meydana gelen kırıkları düzenli olarak mutlaka kesin. Çünkü saçlarınızda meydana gelen kırıklar, protein kaybına da yol açmaktadır. Bundan dolayı saçlarınızdaki kırıkları düzenli aralıklarla kestirmeniz bu anlamda son derece faydalı olacaktır.
 
İnce telli saçlarından mustarip olan bayanlar için ele almış olduğumuz tüm bu yöntemler ile daha sağlıklı ve kalın saçlara sahip olabilmek mımkün. Bunların yanı sıra kuaförünüzden de konu ile ilgili detaylı bilgi alarak sizin için saç tipinize uygun bitkisel krem tavsiyesinde bulunmasını rica edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir