Güneş Lekelerini Yok Eden Maske Tarifleri

Güneş Lekelerini Yok Eden Maske Tarifleri
Yaz aylarında hemen herkes bronzlaşıp güzel bir tene sahip olmanın hayalini kurarken bunun yerine güneş lekelerine maruz kalmak bu durumu tam bir kâbusa çevirebiliyor.
Bilinçsiz güneşlenmek, özellikle de öğle 12.00 ile 15.00. arasında güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmak güneş lekelerine davetiye çıkaran en önemli neden olup daha sonra her ne kadar bu lekeleri gidermeye yönelik kremler kullanılsa da cilde yerleşmeleri söz konusu olabiliyor. Son dönemlerde uygulanan birtakım operasyonlar sayesinde uygulanan farklı yöntemler ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkün olsa bile bu operasyonların fazla maliyetli olması bu anlamda büyük bir engel oluşturabiliyor. İşte  tam bu noktada biz de sizler için güneş lekelerini yok eden maske tarifleri ile bu maliyetleri karşılamak zorunda kalmadan böyle bir sorundan kurtulmanızı sağlamak için imdadınıza yetişmeye karar verdik.
Aşağıda gerekli detaylarını sunacağımız maske tarifleri ile sizin de bu lekelerden kurtulmanız mümkün.
Güneş Lekelerini Yok Eden Karbonat Maskesi
Sivilceleri gidermede önemli bir etkiye sahip olan karbonat, cilt lekelerini giderme konusunda da oldukça başarılı. Bunların yanı sıra güneş lekelerinin giderilmesinde de etkili olup beyazlatıcı özelliğiyle de koyu güneş lekelerinin giderilmesine yardımcı oluyor.
Malzemeler: 1 çorba kaşığı doğal ev yoğurdu, 1 çay kaşığı karbonat
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yoğurt ve karbonatı uygun büyüklükteki bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı güneş lekelerinizin üzerine sürün ve yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra bölgeyi iyice yıkayıp durulayın. Bu maskeyi haftada bir gün 3-4 ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Güneş Lekelerini Yok Eden Bal Maskesi
Sahip olduğu nemlendirici özelliği sayesinde kuru ciltlerin nemlendirilmesinde etkili olan bal, aynı zamanda güneş lekelerinin yok edilmesinde de son derece etkili bir yöntem.
Malzemeler: 1 çorba kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı su, 1 çorba kaşığı halis bal, 1 limonun suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeleri uygun bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın ve sonrasında temizlemiş olduğunuz cildinize elde ettiğiniz karışımı güzelce sürün. Maskeyi 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü güzelce yüzünüzü durulayın. Maskeyi her gece uyumadan önce bu şekilde uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir