Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Cinsiyet farkı söz konusu olmaksızın daha çok yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan göz altı morlukları, yorgunluk, stres ve uykusuzluk gibi etkenlere bağlı olarak daha belirgin bir hale gelen ve pek çok kişinin ortak sorunu olan estetik bir problemdir.

Peki göz altı morlukları nasıl giderilir?

Özellikle Asya kökenli toplumlarda görülen göz altı morlukları, melanosit olarak adlandırılan ve deriye rengini veren pigmentin çok salgılanması nedeniyle ortaya çıkmakta olup göz altı kremleri ve lazer tedavisi yöntemi gibi yöntemlerle tedavisi mümkündür. Bunların yanı sıra yetersiz beslenme ve vitamin eksikliği gibi durumlara bağlı olarak da gelişebilen göz altı morluklarını evde de hazırlayabileceğiniz maskelerle de giderebilmeniz mümkün.
Bu yazımızda sizlerle büyük masraflara girmeden, göz altı morlukları nasıl giderilir? konusuna yönelik olarak evde hazırlayabileceğiniz etkili bir maske tarifi paylaşacağız.

Göz Altı Morluklarını Gidermede Limon Maskesi Tarifi

Sahip olduğu asidik etkisi ile pek çok cilt probleminin giderilmesinde büyük bir etkiye sahip olan limon, aynı zamanda göz altı morluklarının iyileştirilmesinde de bir o kadar etkili. Hazırlanışını ve uygulanışını detaylıca anlatacağımız bu tarifimizde yer alan diğer bir malzeme olan badem yağı ise hem cildin toparlanmasına hem de bir yandan beslenmesine yardımcı oluyor.
Cilt rengini birkaç tona kadar açma özelliğine sahip olan badem yağı ve limon, aynı zamanda cildinizin daha aydınlık ve bir o kadar da parlak bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Bu doğal ve muhteşem maske sayesinde siz de hem göz altı morluklarınızın son bulmasını hem de parlak ve aydınlık bir cilt görünümü sağlayabilirsiniz.
Malzemeler: Yarım çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı badem yağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı: İlk olarak malzemeleri uygun büyüklükteki bir kasenin içerisinde bir araya getirerek güzelce birbirine karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi parmak uçlarınız yardımı ile göz altınıza hafif dairesel masaj hareketleri uygulayarak sürün. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayıp durulayın. Ancak maskeyi 15 dakikadan daha fazla bekletmeyin. Aksi halde göz altı bölgenizde tahriş ve kuruma gibi problemler ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir