Facebook’ta Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebok profilinizde yer alan veya sayfalarınızdaki hikayelerden sıkıldınız mı? Peki, Facebook profilinizde hikayeleri gizlemek istiyorsanız, yazımızın devamında yer alan işlemleri yapmanız, Facebook hikayelerini gizlemenizi sağlayacaktır.

Web’de Facebook Hikayelerini Gizle 
Hikayeler Facebook web sitesinde sağ taraftaki sütunda görünür. Belirli bir hesabın veya sayfanın Facebook hikayelerini kapatmak için söz konusu hesap / sayfadan bir hikaye yer almalıdır. Yapacağınız işlem çok basittir;

Sesi kapatmak istediğiniz hikayeyi tıklayın. Hikaye çalmaya başladığında, oyuncunun sağ üst kısmında üç nokta göreceksiniz. Tıklayın ve menüden, sessiz seçeneğini seçin.

Sayfadan hikayeleri susturmak isteyip istemediğinizi soran bir onay iletişim kutusu görürsünüz. Sizden hikayeleri susturduktan sonra yayınları görecek ve sayfadan veya profilden uyarı alacaksınız.

Hikayelerin sesini açmak için ana sayfanızdaki öykülerin yanındaki üç nokta düğmesini tıklayın. Menüden sesini kapattığınız hikayeleri seçin ve onları gördüğünüz listeden açın.

 

facebookta hikaye gizleme

 

Uygulamalarda Facebook Hikayelerini Gizle
Facebook’un iOS ve Android uygulamalarında hikayeler en üstte görünür. Yine, sesi kapatmak için bir sayfadan veya profilden bir hikaye izlemeniz gerekir. Hikaye akışı başladıktan sonra, üstteki üç nokta düğmesine dokunun. Bu, ekranınızın altında bir menü açacaktır. Bu menüden sessiz seçeneğini seçin ve artık sayfadan / profilden hikayeler görmeyeceksiniz.

Web sürümü gibi, bir sayfanın hikayelerini susturmak uyarıları kapatmaz veya yayınları gizlemez. Haber akışınızda görünmeye devam edecekler.

Facebook sayfasından bir sayfadan / profilden hikayeleri gizlemenin bir yolu yok gibi görünüyor. Bu, bir sayfa veya profilin hikayelerine bir şey gönderdiğinde uyanık olmanızı zorlayan garip bir sınırlamadır. Bir sayfadan veya bir profilden hikayeleri kapatırsanız, kendi hikayeniz yine de onlara görünür olacaktır. Hikayelerinizin 24 saatlik bir süresi var. Birinin onu görmesini engellemek istiyorsanız, izleyiciyi sınırlayabilirsiniz. Ayrıca, Facebook öykülerinin Messenger hikayeleriyle aynı olmadığını, diğer bir deyişle, bir diğerinin sesini kapatmayacak şekilde birbirine bağlanmadıklarından bahsetmeliyiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir