Doğru Dizüstü Bilgisayar Nasıl Alınır?

Doğru bilgisayar seçimi nasıl yapılır?

Dizüstü bilgisayar piyasası çok canlı, yeni unsurlar sık ​​sık devreye sokuldu ve performans artarken, fiyatlar, ağırlıklar ve boyutlar azaldı. Bu, doğru dizüstü bilgisayarı seçmek oldukça zorlaşan bir ortam yarattı. Peki, doğru dizüstü bilgisayar nasıl satın alınır?

Dizüstü Bilgisayar Alma Tavsiyeleri

Teknik özellikler

İşlemci

CPU, bilgisayarın kalbidir. Bir makinenin performansı CPU performansından büyük ölçüde etkilenir. Farklı medyaları kullanarak ağır yazılım ve güçlü uygulamalar çalıştırmak istediğinizde, güçlü bir işlemciye (frekans> 2.4 GHz) ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte, masaüstü veya İnternet kullanımı için bir orta sınıf işlemci (frekans = 2 GHz) seçebilirsiniz. Pürüzsüz bilgisayar kullanımı için yeterince güçlüdürler.

Canlı Aktif Bellek

RAM kapasitesi ne kadar yüksek olursa işlemci işlemeye ihtiyacı olan verilere hızlı bir şekilde erişir. 1 GB RAM bir endüstri minimumu gibi görünüyor. Microsoft, Vista’nın verimli çalışması için 2 GB önermektedir. Çoğu dizüstü bilgisayar şu anda 4 GB RAM ile birlikte geliyor.

 

Doğru bilgisayar seçimi nasıl yapılır

 

Depolama alanı

Bir çok dizüstü bilgisayar bugün 500 GB’a kadar kapasiteli sabit sürücülere sahiptir, bu da iyi seviyedir. Bununla birlikte, boyut her şey değildir ve saklanan verilere erişim hızını hesaba katmanız gerekir. 7200 devir / dakika hızında dönen bir sabit disk, 5400 dev / dak.dakinden daha güçlü olacak. Bazı bilgisayarlarda artık flash bellek ve SDRAM bellek bulunmaktadır.

Grafik kartı

Bu şekilde açgözlü oldukları için, video oyunları oynuyorsanız veya 3D animasyon oynuyorsanız, bu önemli bir unsurdur. 512 MB video RAM’e sahip bir kartı, yeterince güçlü bir grafik işlemcisi ile birleştirmeyi hedeflemenizi öneririz.

Ekran

Boyut

Ekranlar 7 “ila 20” arasında değişen dizüstü bilgisayarlar var. Film izlemek ve rahat bir çalışma ya da oyun için büyük bir ekran keyifli olacaktır. Ancak yaklaşık 12 inç veya daha az ekranlı bir ekranın büyüklüğünde çok daha ağır olan bir dizüstü bilgisayarı kullanabilirsiniz.

İşletim sistemi

Bu kesinlikle en önemlisidir. Bazı popüler işletim sistemleri arasında macOS, Microsoft ve Linuc bulunur. Pek çok eşdeğeri olmasına rağmen, tüm uygulamaların Linux ile uyumlu olmadığını unutmayın.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir