Dik Göğüsler İçin Yapılması Gerekenler

Dik Göğüsler İçin Yapılması Gerekenler

Kadınların ayırt edici en estetik bölgelerinden biri göğüsleridir ve eğer göğüslerinizden memnun değilseniz bu durum sizi zamanla büyük bir rahatsızlık içerisine sokabilir. Dik göğüsler için yapılması gerekenler arasında egzersizler ve evde uygulanabilecek tedavi yöntemlerinin olanaksız olduğu söylenir. Ancak bu tamamen asılsız bir iddiadır. Yani bu yöntemlerle göğüslerinizin dikleşmesini sağlamak gayet mümkün. Yaptığı bazı uygulamalar ile göğüslerinin görünümünde fark oluştuğu gözlenen pek çok egzersiz mevcut. Üstelik sadece bununla da sınırlı değil. Bunun yanı sıra doğal yöntemler ile göğüs derisini sıkılaştırarak göğüslerinizin daha dik bir görünüme sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.
Sizlere bu konuda vereceğimiz yöntemlerin nasıl işe yaradığını görümce siz de gözlerinize inanamayacaksınız.
10

1) Egzersiz Yöntemi

Göğüs dikleştirmek için yapılması gerekenler arasında etkili bir yöntem olan egzersiz için şu işlem adımlarını uygulayın:
  1) Yatağını sırtüstü uzanın.
  2) Ellerinize her biri 2 buçuk kilo ağırlığında olan iki eşit ağırlık alın.
  3) Daha sonra kollarınızı göğsünüzün üzerinde olacak şekilde yukarı kaldırın ve ardından kollarınızı, tıpkı bir uçak gibi her iki yanınızı mümkün olduğu kadar indirin.
  4) Sonrasında kollarınızı yeniden yukarı kaldırın ve hareketi aynı şekilde tekrar edin.
Bu egzersiz yöntemini, her iki günde bir 10 tekrar ve 3 set olarak düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bu egzersizin hedefinde olan temel bölgeler; koltuk altı kasları, göğüslerin alt ve üst kısımlarındaki kaslarıdır. Düzenli bir şekilde devam ettiğiniz takdirde ortalama 1 ay içerisinde ortaya çıkan farka siz de inanamayacaksınız.

2) Tedavi Yöntemi

Bu yöntemi uygularken bir miktar halis zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Şimdi uygulama aşamasına geçelim.
İlk olarak sırtınıza birkaç yastık alarak yatağınıza uzanın. Bir miktar zeytinyağını elinize aldıktan sonra iki elinizi güzelce birbirine sürerek zeytinyağını her iki elinize de yedirin ve her iki elinizi de göğüslerinize tek tek yerleştirin. Yumuşak masaj hareketleri uygulayarak göğüslerinize küçük daireler çizmeye başlayın. Bu işlemi on kez yaptıktan sonra artık yatağınızdan kalkabilirsiniz.
Bu yöntemi haftada minimum 3 gün düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Hatta eğer zamanınız varsa her gün uygulamanız daha etkili sonuçlar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir