Bilgisayardan iPhone Telefona İnternet Vermek

İPhone, bilgisayarınıza kablosuz olarak veya USB kablosuyla bağlanabilen bağlı modem olarak kullanılabilir. Bu, gelişmiş internet bağlantısı için bilgisayarınızın internet bağlantısını iPhone telefonunuz ile paylaşmanıza olanak tanır.

Bu makalede, bilgisayarınızın internet bağlantısını cep telefonunuzla nasıl paylaşacağınızı açıklayacağız. Bunu yapmak için bir windows işletim sistemine, LAN internet bağlantısına ve WiFi kartına ihtiyacınız olacak.

Bilgisayarın internet bağlantısını iphone ile paylaşmak

Ad hoc ağı oluşturmada üç adım vardır: ağ tabanınızı oluşturmak, LAN paylaşımını etkinleştirmek ve cihazlarınızı ağınıza bağlamaktır.

Ad Hoc Ağı Oluşturma
Ad hoc ağı (WLAN) oluşturmak, dosya alışverişi yapmanıza, yazıcı paylaşmanıza veya internet erişimini paylaşmanıza olanak tanır.
Geçici ağınızı oluşturmanın ilk adımı, Başlat> Ağ> Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giderek Ağ ve Paylaşım Merkezinize gitmektir. Sonrasında, aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

 • Sol çubukta bulunan Kablosuz Ağları Yönet düğmesini tıklayın. Ardından, Ekle’yi tıklayın.
 • Açılan pencerede, ”Ad Hoc Ağı Oluştur”u ve ardından İleri’yi seçin. Ardından, bir ”Ağ Adı” seçin ve bu işlem, cihazınıza bağlandığınız ağın SSID’si olacaktır.
 • Güvenlik türünde Kimlik doğrulama yok (Açık) seçeneğini belirleyin. Son olarak, ”bu ağı kaydet”’i seçin ve ileriye tıklayın.
 • Sistem, bağlantınızı paylaşmanızı isterse, isteği kabul etmeli ve üçüncü adıma geçmelisiniz. Aksi takdirde, ikinci adıma geçin

 

Bilgisayarın internet bağlantısını iphone ile paylaşmak

 

LAN paylaşımı
Şimdi, Windows’a LAN paylaşımına izin vermesini sağlayacağız. Bu, bilgisayarınızın cihazınızdan bağlantıya erişmesine izin verecektir.

 • Başlat> Ağ> Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giderek ”Ağ ve Paylaşım Merkezi”ne geri dönün. Sol tarafta, Ayarlar Haritasını Değiştir’i tıklayın.
 • Yerel Alan Bağlantısını sağ tıklayın ve ”Özellikler”i seçin. Ardından paylaşım sekmesine gidin.
 • Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver ve ardından tamam seçeneğini işaretleyin.

Özel Ağa Bağlanma
Artık bilgisayarınızdan özel ağa bağlanmasını isteme zamanı geldi.

 • Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne son bir kez daha gidin ve Bağlan veya Bağlantıyı Kes seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencerede, oluşturduğunuz ağ adını tıklayın ve bağlan noktasına tıklayın.
 • iPhone, iPod veya iPad’ cihazınızın uygulama ayarlarına gidin ve WiFi alanına dokunun. WiFi’nizin etkinleştirildiğinden emin olun ve birinci adımda seçtiğiniz ağ adına dokunun.
 • Bağlandıktan sonra, internet bağlantınızı bir internet tarayıcı uygulaması açarak test edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir