Aston Martin’den Efsanevi Model

Otomobil markaları arasında son yıllarda büyük atak yapan ve lüks araç sınıfında büyük başarılara imza atan Aston Martin, yine büyük bir adım atarak rakiplerini geride bırakacak olağanüstü bir modeli piyasaya sürmek için geri sayıma başladı.

İngiliz devi Aston Martin, V600 Le Mans modeline geri dönüş yaparak 1999’lu yılların muhteşem modelini günümüz çağına uygun bir hale getirerek araç tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaparak, tüm dikkatleri üzerine geçti.

Aston Martin firması, sınırlı sayıda üreteceği otomobilden 7 adetini üstü açık, 7 adeti de coupe modeli olarak piyasaya sürecek.

 

Aston martin yeni model

 

Aston Martin V12 Vantage V600 adı altında yeni bir modelle müşterilerine ”merhaba” diyecek olan firma, yeni otomobilinde V12 motoru kullanacak. Aston Martin V12 Vantage V600 modeli, 600 bg güç üreterek ne denli üstün bir araç olduğunu da bir nevi tüm dünyaya ispat etmiş olacak.

Aston Martin V12 Vantage V600 modelinde, insanların en çok merak ettiği konulardan biride, 100 kilometreye kaç saniyede çıkacağı oldu. Aston Martin markasının bu yeni model aracında, 100 kilometreye çıkacağı süre 3.9 saniye olarak açıklandı. Ayrıca otomobil, 328 km/s hıza ulaşabilme kapasitesine sahip olacak.

Yakın zamanda, gelebilecek taleplere göre üretimde farklılık yaratabileceklerini söyleyen firma yetkilileri, Aston Martin V600 modelinde üretim sayısında değişikliğe de gidilebileceğini açıkladılar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir