Android Telefonlarda Şebeke (Sinyal Yok) Sorunu

Cep telefonları için sinyal veya bağlantı olmaması büyük bir problemdir. Kullanıcılar, bir cep telefonunun en temel işlevini (mesaj atmak ve aramak) her zaman kullanabilmek ister. Bazı bölgeler, neredeyse hiç bir şey yapamadığımız bağlantı sorunlarına sahip olsa da, bazı telefonlar ağ mevcut olsa bile hiç sinyal göstermez. Bu, telefonla ilgili bir sorundur ve bu durumda bağlantı yapmaya çalıştığınız ağda bir sorun yoktur.
Aşağıda, cep telefonlarında sinyal sorunlarına dair detaylı bilgiler yer almaktadır.

Android Telefonlarda Şebeke (Sinyal Yok) Sorunu Çözümleri

Cihazınızı yeniden başlatın
Bu sorun için en iyi ve en yararlı çözüm, aygıtı yeniden başlatmaktır. Cihazı yeniden başlattığınızda, sistem yenilenir ve cihaz ağa tekrar bakar. Sorun sadece geçici olarak düzeltilebilir ve daha sonra aynı sorun tekrar ortaya çıkabilir, ancak genellikle yararlıdır. Bu problemle çok sık karşılaşmayan kişiler için yeniden başlatma hızlı ve kolay bir çözüm olabilir.

Uçak Modunu Değiştir
Uçak modunu değiştirmek için telefonunuzun bildirim gölgesini aşağıya çekin ve Uçak modu simgesine bakın. Modu açmak için simgeye dokunun. 30 saniye bekleyin ve modu kapatmak için tekrar simgesine dokunun.

Telefonunuz uçak modundan çıktığında, tekrar ağları dener ve arar.

 

telefonda şebeke sorunu

 

SIM kartı kontrol edin
Bazen, sim kart düzgün takılmamışsa, ekranda herhangi bir sinyal veya hata mesajı görünebilir. Bu sorunu çözmek için, telefonunuzu kapatın ve sim kartı çıkarın. Sonrasında kartı tekrar takın ve doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Sim kartın metal braket içinde hareket ettiğini hissediyorsanız, hareketin bağlantının kesilmesine ve sinyal sorunu yaşamayacağına dair bir olasılık vardır.

SIM’in çok fazla hareket ettiğini tespit ederseniz, bir şey yapılıp yapılamayacağını ve telefonun garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmek için bir yedek parça gerekebilir. Ayrıca, güvenli bir şekilde yerinde tutmak için simin üzerine bir parça kağıt kullanmayı deneyebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Sıfırla
Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Herhangi bir cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, yazılımı telefonun kutusundan çıkarıldığı zamanki duruma geri getireceksiniz. Bu adım, telefonunuzdaki tüm verileri siler ve ayrıca telefona indirilmiş olabilecek tüm uygulamaları da siler. Bu yüzden cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce tüm verilerin bir yedeğini oluşturmalısınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir