Android Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Android telefon kullanıyorsanız ve artık ”telefonuma format atma zamanı geldi” diyor fakat format nasıl atılır bilmiyorsanız, bu makalemizde sizlere, Android telefonlara format atma işlemini anlatacağız.

Android Telefonlara Nasıl Format Atılır?
Android telefonlara format atma işlemi son derece basit ve kolay aşamalardan oluşmaktadır. Öncelikle, telefonunuzun menü alanına giriş yapın ve sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Menü alanında bulunan ayarları seçin
  • Sonrasında ”yedekle ve sıfırla” ya da ”fabrika ayarlarını sıfırla” diyerek kullandığınız Android telefonu ilk satın aldığınız günkü haline geri çevirebilirsiniz.

 
Bazı Android telefonlarda, ”ayarlar” bölümü değil de ”gizlilik” seçeneklerinden telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Ayrıca, Android telefonlarınızda bulunan arama alanına *2767*3855# yazıp sonra arama tuşuna basarak Android cihazınızı otomatik bir şekilde formatlayabilirsiniz.

 

Android Telefonlara Nasıl Format Atılır

 

Son olarak alternatif bir diğer işlem ise şu şekildedir;

  • Telefonuzu kapatın
  • Telefonunuz tam olarak kapandıktan hemen sonra orta tuşa basarak telefonuzu açın ve karşınıza çıkacak olan alanda, ”wipe data” seçeneğini işaretleyin ve sonrasında ”factory” seçeneğine tıklayın.
  • Bu işlemler sonrasında reboot now yardımı ile telefonunuza format atabilir ve sonrasında telefonunuzu tekrardan başlatabilirsiniz.
  • Cihazınız yeniden başlatıldığında, format atma aşamaları tamamlanmış olacaktır.

 
Önemli: Android telefonunuza format atmadan ya da sıfırlamadan önce tedbir olarak, telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir