2019 Kia Sorento İncelemesi 

Kore’nin otomobil dünyasına sunduğu en özel araba markalarından biri olan KİA, son senelerdeki başarısını katlayarak sürdürmeye devam ediyor. KİA markası akıllara geldiğinde ilk olarak dikkat çeken modellerin başında da, Sorento gelmektedir. KİA markasının en bilinen araç modellerinden biri olan Sorento, 2019 yılına bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu makalemizde, 2019 KİA Sorento modeline dair bilgiler paylaşacağız.

2019 KIA Sorento Özellikleri

2019 KIA Sorento Tasarım
Öncelikle belirtmek isteriz ki, bir önceki KİA Sorento modelini göz önünde bulundurduğumuzda çok ciddi değişikliklerin olacağını söyleyemeyiz fakat üretici, 2019 model KİA Sorento’da öyle ufak dokunuşlar yapmış ki, bu dokunuşlar bile aracın 2019 modelini çok farklı bir seviyeye getirmiş.

2019 model KİA Sorento’da ki en büyük değişiklikler jantlar ve ön ızgara takımlarında olmuş. Ayrıca, aracın far yapılarında ve sis farlarındaki değişimlerde göze çarpıyor.

2019 Kia Sorento İç Tasarım
2019 model KİA Sorento’nun iç tasarımında dokunmatik ekranın 7 inç özelliği, aynaların kontrollü sistemde olması ve kapıların iç kısmındaki döşemelerdeki ciddi değişimler, 2019 modelinde göze çarpan farklılıklar olarak ön plana çıkıyor. 2019 KİA Sorento’da koltuk döşemeleri deri olarak müşterilere sunulacak.

 

kia sorento 2019 özellikleri

 

2019 Kia Sorento Motor Özellikleri
Yeni model KİA Sorento’nun motor özelliklerine dair herhangi bir resmi açıklama yapılmadı fakat bir çok uzmanın görüşleri arasında, 8 ileri şanzıman, motorun V6 olması, motor hacminin ise 3.3 litre olması yer alıyor. Yakın zamanda, üretici firmanın 2019 model KİA Sorento’ya dair motor özelliklerini resmi olarak açıklaması bekleniyor.

2019 KIA Sorento Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Yeni bir araba modelinde en çok merak edilen konuların başında, araç fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi gelmektedir. 2019 KİA Sorento’nun fiyatı 27 Bin USD olarak belirlenecek ve daha gelişmiş versiyonlarında (full paket vs. gibi) bu fiyatın 51 Bin USD’ye çıkması bekleniyor.

KİA Sorento’nun 2019 modelinin piyasaya sürüleceği tarih ise, 2019 yılının ikinci çeyreği olarak görülüyor. Yani, 2019 yılının Nisan ile Haziran ayları arasında büyük ihtimal piyasada olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir